Cukor zabiják

Cukor je najväčší zabiják na svete!!! väčší ako cigarety či alkohol a ste možno na ňom závislý aj vy, len si to dosiaľ neuvedomujete.

Cukor pôsobí ako nebezpečná droga pre mozog. Závislosť vznikne ihneď a budete cítiť ,,absťák“ keď ho nedostanete.

Vedeli ste, že vraj pôvodne to bola chemikália určená na hubenie hlodavcov? A cukor bol len na lekársky predpis a bol vyvažovaný zlatom?
Teraz je cukor voľne predajný, ľahko dostupný a je vo všetkom dokonca aj tam, kde ho netreba.

cukor 1
Takmer každý občan je závislý od cukru. Udržujeme svoje telo v permanentnej závislosti, pretože ľudia zjedia do roka priemerne 30 – 45kg cukru!!! Je možné zakázať používanie a predaj cukru, tak ako je to pri iných drogách?
Myslím že táto téma je veľmi alarmujúca. Možno ste videli dokument o ,,bielom jede“ od Andrei Culkovej, ktorá je trojnásobná matka a natočila Dokument Matka proti globálnej cukrovej mafii. Je to dokument o cukri, o tom čo cukor robí a prečo je to taká nebezpečná droga. A tiež o tom, čo to znamená cukrová mafia. Presladené nápoje, sladké pečivo, sladké tyčinky, cukrovinky…

Andrea je matkou 3 detí. Až chute pri treťom tehotenstve jej spôsobili tehotenskú cukrovku a s ňou zákaz všetkého sladkého. Z jedného dňa na druhý. Andrea hovorí: ,S hrôzou som zistila, že to vôbec nie je jednoduché, lebo cukor je takmer vo všetkom. Chodila som po byte ako nervózny maškrtný pes a všetky tie škatuľky a vrecúška, ktoré sa tvária ako jedlo, som musela vyhodiť. Inak by som nedokázala odolať. Doslova, ako keď narkoman chce svoju drogu, hoci vie, že mu škodí.“ Andrea trpela abstinenčnými príznakmi a to sa jej vôbec nepáčilo.

Ako Cukor zabijak, hrá hlavnú  úlohu vo filme Film Sugar blues

Všetko zachytáva film Sugar blues, vôbec prvý český dokument nakrútený v angličtine priamo pre medzinárodné publikum. Andrea chce, aby oslovil čo najviac ľudí, hlavne tehotných žien a starých rodičov. Hovorí, že zmena musí prísť zdola, teda v našich kuchyniach, ale aj zhora – v školách, nemocniciach, závodných jedálňach. Iba naša aktivita a nespokojnosť môžu zabrániť cukrovému lobingu a zvýšiť podporu lokálnych pestovateľov a výrobcov.

,,Je to premene našich stavovacích návykov. Po prvýkrát v dejinách západnej kulúry sa u novorodencov  skracuje priemerná dĺžka života. A to spôsobili zmeny v posledných 30 rokov. Spôsobil to cukor.“

,,Zápaly v našom tele spôsobuje vysoká hladina cukru. V našom tele je 30000 km ciev. Nezabúdajte na to, že všetko čo dáme do úst, končí v našich cievach a spôsobuje zvýšenú hladinu triglyceridu a cholesterolu. Nebyť zápalu, cholesterol by sa v cievnej stene nikdy neusadil. Všetky tieto ťažkosti spôsobuje jednoduchý cukor. Výsledkom sú infarkty a cievne choroby.  “

Zaujímavé zistenia o cukre

O cukre hovorí aj teória nemeckého žurnalistu Hansa-Ulricha Grimma, v internetových vodách známeho ako Dr. Watson, vyšetrovateľ jedla. Roky skúmania cukrovej mafie ho doviedli k zaujímavému zisteniu. V minulosti štáty potrebovali zdravých obyvateľov, aby pracovali a živili systém. Hovorí, že dnes je však ekonomicky oveľa výhodnejšie, aby ľudia jedli nekvalitnú stravu, boli chorí a doživotne brali lieky. Točia sa v tom totiž obrovské peniaze.

Keď výroba cukru dosiahla vyššej efektivity, jeho spotreba výrazne stúpla a začal sa cukor pridávať takmer všade. Len v roku 2013 sa na celom svete spotrebovalo 164 miliónov ton cukru. Teda pri ročnej spotrebe 30 – 45kg na osobu sa teda ani nemôžeme čudovať, že ľudia sú nemocní, závislí a konzumujú neustále nezdravé presladené jedlá.

Je zaujímavé, že si často myslíte, že drogy sú zlé, však málokto si názov droga pripisuje k CUKRU – ,,cukroví feťáci“. Je len otázkou času, že tak ako je na cigaretách, že cigarety zabíjajú, bude aj na cukre napísané: Cukor zabíja a vyvoláva závislosť!!!

Svetová zdravotnícka organizácie WHO odporúča za dennú dávka cukru len 10 percent celkového príjmu kalórií a snaží sa presadiť zníženie na polovicu. Pre dospelého človeka to znamená 50 g, teda asi 12 kociek cukru, s cieľom zníženia na šesť kociek cukru.

Viete že v lyžici kečupu je jedna celá kocka cukru a malá plechovka koly ich obsahuje až sedem!

Tiež doporučujem pozrieť The Simpsons s13e08.

Nebezpečný však nie je len rafinovaný cukor, ale aj glukóza či fruktóza, ak je pridaná tam, kde nemá čo robiť.

Malé množstvo „rýchleho“ cukru línii síce neublíži, ale s hladinou inzulínu zamáva. „Cukrová bomba vás na chvíľu vystrelí hore, lenže telo sa začne brániť, vypustí vysokú dávku inzulínu a zrazí hladinu cukru nižšie, ako je normál. A to spravidla vyvolá ďalšiu chuť na sladké. Môže to viesť až k metabolickému syndrómu, cukrovke či dokonca infarktu. Ideálne je vyradiť ho zo stravy úplne a sladké chute uspokojiť prirodzene.“ hovorí Andrea Culková a na vlastnej skúsenosti ukazuje, že sa to dá. A k tomuto názoru môžem pripojiť aj ten svoj, pretože viem, že sa to dá, tiež idem touto cestou a varím bez klasického cukru.

Uvedomte si: ste to čo jete, pretože všetko čo vložíte do úst sa stáva vašimi živinami.

Nahradťe cukor stéviou, ovocím, orechami a výrazne obmedzte sladké :-) Oveľa jednoduchšia je totiž prevencia, ako potom chorobu za obrovské peniaze liečiť.

Sladíte si kávu, čaj, či pociťujete neodolateňú chuť na sladké?

Keď máte chuť na sladké, existuje veľa zdravých cukroviniek ktoré neobsahujú cukor( prípadne navštívte Zdravie pre všetkých – Pýtajte sa čo Vás zaujíma? : https://www.facebook.com/groups/838081909568825/)

Keď pociťujete neodolateľnú chuť na sladké, určite si urobte protiparazitnú kúru a tiež veľmi účinné je dať si kvapku 100% prírodného esenciálneho oleja pod jazyk, výborný je Fenikel, alebo zmes Digest zen. V prípade túžby získania antiparazitálnej kúry či 100% prírodných esenciálnych olejov mi napíšte email 🙂

Výzva pre vás: urobte si mesiac bez cukru. Dokážete to? napíšte mi prosím potom spätnú väzbu :-)

Nech sa vám darí a nech sa máte sladký život aj bez cukru :-D

Dane z nezdravých potravín už zaviedli tieto krajiny:
Dánsko: čokoláda, zmrzlina, ale aj mäso, mliečne výrobky či olej
Fínsko: sladkosti, zmrzlina, nealko nápoje
USA: nealko, sladkosti, fastfood
Lotyšsko: nealko a káva

Maďarsko: nealko, sladené výrobky, slané pochutiny

Video nemecký dokument :Cukr, časovaná bomba (dokument)

Prečo má Leny vypadané zuby?

dozviete sa keď si pozriete celú epiyódu The Simpsons S13E08: Sweets and Sour Marge (2002) End Credits

krásny a sladký dník aj bez sladkostí :-)

čerpané: 5 minutovka
http://www.pluska.sk/zena/rodina-vztahy/trojnasobna-matka-bojuje-proti-cukrovej-mafii-sladky-zivot-ma-aj-bez-neho.html detí
Zdravie pre všetkých – Pýtajte sa čo Vás zaujíma? https://www.facebook.com/groups/838081909568825/

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>

Pridaj komentár