Júl 2024 Kovová Koza, tenké črevo

Júl 2024 je špeciálny mesiac, kedy dominuje Kovová Koza a energia Tenkého čreva (Si)

Preto kto má problémy s tenkým črevom môžu byť znásobené a kto nemá, tak si má dávať o to väčší pozor.

Na úvod si zhrnieme v akých energiách sme v mesiaci júl 2024

Pozrime sa čo nám teraz dominuje a aké orgány treba posilniť:

Rok 2024 je rok Draka – energia žalúdka (ST)2024 je Drevený Drak.

5.5 energeticky začalo Leto. Energetický cyklus  – energia OHEŇ a bude trvať až do 8.8.

LETO je doménou srdca (HT), tenkého čreva (Si), perikardu (PC-obal srdca), trojitého ohrievača (TE-nehmotný orgán ktorý prepája všetky orgány).

Ale pozor v mesiaci Júl prichádza prechodové obdobie elementu ZEM, ktoré možno poznáte aj pod názvom DOJO. A bude trvať od 23.7. – 8.8. Vtedy robíme posilnenie MOXA na posilnenie imunity a ľahšie preklenutie sa zo sezóny do sezóny.

Júl je mesiac Kozy – energia Tenkého čreva (Si). Obdobie od 6.7 – 6.8 patrí energii Kozy čo znamená mesiac Tenkého čreva. Myslite na to, že v júli a v sezóne Leto je energia Tenkého čreva dvojitá, o to viac bude treba dávať pozor na tento orgán. Tenké črevo oddeľuje čisté od nečistého balastu, aby sa mohli v tele vstrebať všetky správne živiny.  V roku 2024 je Kovová Koza. Kov nám poukazuje na krásu. Ako ušľachtilý šperk.

Tento mesiac môžete zaujať ľudí, krása bude dominantná. Pekne sa obliekajte, pekne sa správajte, pekne komunikujte.

V roku 2024 je element Kov veľmi slabý, ale v mesiac jún bol Kovový Kôň a v mesiaci júl nastáva Kovová Koza. Myslite na to, že KOV miluje pravidlá, štruktúru, poriadok, tak toto zaraďte do svojho života.

Takže si to zhrňme. Na nebeskej úrovni roku je Drevený Drak a na mesiaci Kovová Koza. DREVO a KOV majú medzi sebou pnutie a konflikt. Preto je dôležité ich prepojiť cez element VODA.

To znamená že viac používajme Vodu aj fyzicky. Dodržujte pitný režim, choďte k vode, noste modrú farbu…

Blíži sa patogén Vietor (FENG)

Ešte je dôležité spomenúť, že tento mesiac od 23.7. príde patogén Vietor (FENG) na najbližšie 2 mesiace až do 23.9.

Ako už viete z predchádzajúcich článkov, pre Vetrom je nutné sa chrániť. Vietor je pôvodca viac ako 100 ochorení, chráňte si krk, lebo vstrupnou bránou vetra je krčná chrbtica. Preto sa hovorí: ,,Vetru sa nikdy neotáčaj chrbtom.“ Môžete si pozrieť krásne 100% hodvábne šatky ktoré vyrábam, a vyrábam aj personalizované šatky a šály podľa dátumu narodenia: Maľovaný hodváb – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

Vietor (FENG) príde 23.7 a môže byť premenlivé počasie, nevyspytateľné počasie, víchrice, tornádo, búrky… Patogény rýchlejšie vojdú do tela cez oblasť hlavy, krku, šije. Následne sa to prejaví seknutím, stiahnutím svalov, stuhnutím, mravenčením, tŕpnutím, tiky, kŕče, problémy nervového charakteru, nepokoj, nekľud, stres…

Základ je chrániť si hlavu, krk, šiju. Chráňte si to hlavne ak sú horúce dni lebo horúčosť otvorí póry v tele. Alebo ak zjete niečo štipľavé, pikantné tiež máte otvorené póry a vietor (FENG) môže ľahšie vniknúť do tela a spôsobiť mnoho ochorení. Telo sa bráni spazmami pred nadmerným pohybom a vetrom. Vietor (FENG) priamo napáda orgány pečeň (LR) a žlčník (GB). Ak sa chcete vyhnúť problémom s týmito orgánmi, dbajte o svoju ochranu a svojich blízkych.

Povinná výbava je 100% hodvábna šatka.

Jej extra výhody:

  • ľahučná
  • dá sa zložiť do maliličkej guličky a zmestí sa do každej kabelky či batohu
  • v lete chladí, v zime hreje
  • ochráni Vás pred vetrom (FENG) a zabráni viac ako 100 ochoreniam !!!
  • budete ochránený
  • dá sa dať ako šatka, ako čelenka, ako bufka, ako potítko, ako šperk – viete zo šatky vytvoriť všelijaké krásne kreácie. Záleží na dĺžke, ale môžete ju použiť aj ako TOP, aj ako prehoz na plavky, aj ako šaty na pláži. Multivýhodná.
  • viac si pozrite na fotkách:

Pri záujme o 100% hodvábnu šatku, či šál mi píšte správu: info@lenkaslnieckova.sk a dohodneme sa či si vyberiete intuitívne z ponuky, alebo chcete personalizovanú presne podľa dátumu narodenia.

Júl 2024 Životospráva

Tento mesiac je náročný na rôzne nebeské aj zemské vplyvy a to dôležitejšie bude dodržiavať životosprávu.

Kovová Koza Yin KOV na kove sa kumuluje a zráža vlhkosť, má tendenciu sa prejaviť ako vlhko, ktoré steká do oblasti pľúc (LU) a oblasti panvy, do podbruška.

Vlhko môže spôsobovať problém. Preto ak sa kúpete, ihneď po vyjdení z vody si vyzlečte mokré plavky.

Tiež sa odporúča vyhýbať vlhku v potravinách: syry, mlieko, mliečne výrobky, jogurty, mäkké a tavené syry, bryndza, žinčica, sladkosti, biela múka. Lebo keď to budete jesť, vlhko sa usadí v organizme a buď sa prejaví vo forme tuku, alebo hlienov. A hlieny musia z tela odísť, inak by bol oveľa väčší problém. A ako hlieny môžu odísť z organizmu? No predsa cez nádchu, kašeľ. Ak sa nevyhnete týmto potravinám, s veľkou pravdepodobnosťou na jeseň budete mať chrípku, aby sa telo zbavilo hlienov ktoré ste do neho dostali v lete.

Vlhko (SHi) blokuje urogenitálny systém, kumuluje hlieny v pľúcach (LU) a oslabuje imunitu.

Veľmi zlou variantou je aj veľkých Chlad HAN. Lebo keď sa stretne veľké teplo a veľký chlad prejaví sa to ako búrka v tele. Vyhýbajte sa zmrzline, ľadovým nápojom, studenej vode. Ak si chcete dať zmrzlinu, tak si dajte k nej kávu alebo čaj, a deťom tiež ku zmrzline teplý čaj, inak hrozí podchladenie imunity a hnačka z chladu.

Keďže sezóna LETO je horúce počasie musíme sa ale zvlažiť. Treba konzumovať pokrmy bohaté na fluidá. Vodu aj jesť – polievky, hlavne kyslé udržia dobre tekutinu v tele a hneď ju nevyčúrate. Tiež voda s lyžicou citrónovej šťavy, alebo s lyžicou ume octu je skvelá.

TiP: Viete o tom, že Ume ocot pomáha znížiť kyselinu mliečnu v svaloch? a preto ak ste po nejakom výhone, dajte si 1 pol. lyžicu Ume octu -ružový ocot z ume sliviek do 2 dlc letnej vody a zabránite tak svalovici. Ak sa radi kúpete, môžete si Ume ocot vliať aj po kúpeľa a budete pôsobiť na svaly aj z vonku aj z vnútra.

Výborná je parená zelenina, dusená, v štave varená.

Processed with VSCO with al2 preset

Tento mesiac nie sú vhodné žiadne extrémy. Pozor na vyprážanú, grilovanú, pečenú, ťažkú a pikantnú stravu lebo si môžete zaniesť do organizmu zápal. Energia sezóny LETO je OHEŇ a vyprážaná, grilovaná, pikantná strava je OHEŇ. Dvojitý Oheň sa šíri rýchlo a môže spôsobiť zápaly žalúdka, tenkého čreva, močového mechúra…

Ideálne sú riedke vodné kaše Congee (Čchou). V tomto článku píšem o tejto kaši a je tam dokonca aj video ako na to: Obilniny najdôležitejšie pre slezinu a mozog, ako ich správne variť – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

Congee (Čchou) kaša sa môže jesť v Lete aj s väčším množstvom zeleniny. Ak nepociťujete chlad v rukách a nohách, ani chlad v podbrušku, môžete si dovoliť aj viac surovej zeleniny. Ak máte pocit chladu, dokonca že musíte spať aj v ponožkách, tak surovej zelenine sa vyhýbajte. Zeleninu si vždy naparte, krátko oblanšírujte, povarte v troške vody, v šťave. Aspoň krátko tepelne upravte.

,,Každé jedlo urobí škodu a tele! Olivový olej tú škodu eliminuje. Polejte hotový pokrm kvalitným olivovým olejom“. Filip Vlčko

Pestrá a farebná strava je dôležitá pre nás črevný mikrobióm. Odporúčam pozrieť skvelý rozhovor s doktorom Gastroenterológom MUDr. Kuželom.

Dbajte aby bola strava farebná aj výzorovo. Pekne si tanier ozdobte. Kovová KOZA miluje šperky. Urobte zo svojho pokrmu šperk, aby ,,jedli“ aj oči. Vyšperkujte si svoj pokrm.

 

MOXA

V júli je obdobie prechodu DOJO od 23.7 – 7.8, čo znamená že treba podporiť element ZEM. Je to žalúdok (ST), slezina (SP), pankreas.

Je to obdobie na ukotvenie sa, na ukľudnenie sa. Stravou treba maximálne vyživiť element ZEM. Pomôže všetko čo je žlté, oranžové. Ako tekvica Hokaido, batáty, zemiaky, kukurica, polenta kukuričná kaša, ryžová kaša na slano či na sladko so sušeným ovocím a kúskom nepasterizovaného medu, alebo čakankovým sirupom.  Toto sú dobré požívatiny pre telo.

Sladkým sa nemyslí sladkosti. To iba zle definujete. Ak potrebujete viac energie, siahnite po požívatinách ktoré sú prirodzene sladké bez cukru. Vyhýbajte sa cukru a bielej múke zo pšenice. Pretože ja som čítala že teraz je už pšenica trittico a že je 3x geneticky modifikovaná. Niekedy ale nájdem v nebalených obchodíkoch pšenicu jednozrnku alebo dvojzrnku, prastarý druh pšenice, tak použijem toto zrno a varím ho podobne ,,ako ryžu“ ale až do umiatia 🙂 to znamená, že po celej dĺžke praskne a usmeje sa, je to také že usmiate zrnko 🙂

Dôležité sú teplé raňajky, pravidelná strava. Ak si chcete viac prečítať o Orgánových hodinách ako fungujú orgány v tele, ktorý orgán má kedy svoju domimantnú dvoj hodinu nájdete ZDARMA TU: eBook Orgánové hodiny Zdarma – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

MOXA sa v mesiaci Júl 2024- Kovová Koza aplikuje na bode Si8 je to bod Tenkého čreva (Si). Nájdeme si ho veľmi ľahko. Pretože určite sa vám už stalo, že ste si buchli lakeť a zabrnel vám. Tak presne toto je ten body, ktorý keď sa podráždi nerv, zabrní. Presne viete aký impulz to je 🙂

Bod Si 8 je tam, kde si nahmatáte lakeť a kostičku z vnútornej strany, tak presne v priestore medzi tým. Bod zabrní keď si na neho stlačíte a môže sa šíriť až do prstov. Po chvíľke ruka prestane brnieť a nerv sa vráti do pôvodnej polohy.

Môžete si tento Bod Si8 stimulovať stláčaním. A vôbec nemusíte na neho tlačiť. Zatlačíte ho iba vtedy, aby ste ho správne vyhmatali. Keď už viete kde je, tak si ho môžete zaznačiť fixou malú bodku. Aby ste ho videli orientačne. Potom stačí na neho pôsobiť tak aby vám to bolo príjemné. Alebo aj stláčať viac pár krát za toto obdobie od 23.7 – 7.8

Môžete si tento bod prehrievať Moxou klasickou cigaretovou, alebo aj metódou 3 zrnká, ale to si neviete urobiť sami, vyhľadajte terapeuta a poradcu čínskej medicíny.

Ak sa chcete objednať ku mne a máte cestu v tomto období cez Brezno, môžete mi napísať správu: info@lenkaslnieckova.sk a pozriem v diáriku či mám ten termín ešte voľný alebo nie.

Ale hlavné je pri stimulovaní bodu dať si mentálny zámer. Posilňujem svoju imunitu, aby lepšie prešla zo sezóny Leto do sezóny Jeseň.

Zvýšite si tak Vitalitu, Energiu. Nebudete sa cítiť unavení. Budete mať lepšiu imunitu.

Esenciálne oleje na podporu sleziny (SP), žalúdka (ST)

  • ZenGest – absolútny základ. Nutnosť mať v kabelke. Pomáha pri všetkých tráviacich ťažkostiach. Pri zápche (masírujte brucho v smere hodinových ručičiek), pri hnačke (masírujte brucho v protismere hodinových ručičiek), pri zvracaní, pri pálení záhy, pomáha pri zažívaní, pri intolerancii, pomáha ,,prežrieť“ aj psychické problémy a stres. Harmonizuje Slezinu, pomáha aby tráviace ústrojenstvo dobre fungovalo.
  • Fennel – fenikel, harmonizuje slezinu, pankreas, žalúdok. Pomáha regulovať hladinu krvného cukru, prispieva k dobrej glykémii, podporuje kojenie u matiek. Pozor nesie sa prekročiť doporučená denná dávka.
  • MetaPWR – zlepšuje metabolizmus, aktivuje lymfatický systém, pomáha k správnej funkcii buniek.

Prírodné 100% kvalitné Esenciálne oleje vám môžem objednať, a poradiť na mieru. Píšte mi správu.

doTERRA ZenGest - Magnolio.ch

Keď Vás článok zaujal a chcete vedieť viac, lebo čínska medicína krásne ukazuje ktorá potravina na ktorý orgán pôsobí a ako môžeme blahodárne vplývať na svoje zdravie, emócie a ako sa cítiť skvelo, kuknite aj na moju knihu a kurzy čo som vytvorila. Do 15. júla sú ceny aktuálne, potom pôjdu ceny hore. Ak cítite, že chcete do to ísť, tak Kovová Koza Vás v odhodlaní podporí a vytvoríte si ľahšie zdravý návyk 🙂

kniha: eKniha Umenie zdravia – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

Kurz 1: online kurz Výživa a Varenie v kruhu 5 elementov – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

Kurz 2: online kurz Bylinky a Varenie v kruhu 5 elementov – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

Krásne dni a keby dačo píšte 🙂

Budem vďačná za spätnú väzbu, či Vám to dáva zmysel a prínos.

Užívajte Júl s láskou, v zdraví, v radosti.

Lenka

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>