Na krídlach Anjelov a Enkaustika so Slniečkom

Benefičné podujatie Na krídlach Anjelov pohladilo srdce a zároveň sme si vytvorili krásne obrázky technikou Enkaustika.

V stredu 13.10.2021 sa v Žiari nad Hronom uskutočnil deviaty ročník benefičného koncertu Na krídlach Anjelov. Toto krásne podujatie zastrešuje Občianske združenie Milan Štefánik.

Moja cesta na túto akciu začala netradične už v autobuse. V Brezne som prestupovala na iný spoj a zrazu vidím známu tvár. Kameraman Igor Kolesár sa na mňa srdečne usmieval a že mi drží miesto už od Košíc 😀 Cesta nám ubehla veselo a rýchlo. Vo Zvolene nás autom vyzdvihol fotograf Marek Vaco. Prostredie okolo nás sa už krásne jesenne sfarbilo a slniečko nám dodalo na dobrej nálade.

Na miesto podujatia sme došli v predstihu a mala som možnosť zvítať sa s priateľmi. Tieto podujatia chystajú a zabezpečujú vždy. Je to veľká rodina milých, srdečných a láskavých ľudí. Organizátor Milan Štefánik so žienkou Martinkou zaisťujú, aby všetko správne klapalo s celým tímom Lenka Krajčová, Sonička Šurinová, Ema Vasilčínová, Ivetka Beníčková, Jana Mrzenova, Matúš Jaško, Milan Fic, Andrej Batora, Dušan a mnohí ďalší…

Aby sme mali krásnu foto a video dokumentáciu o to sa starajú naši dvorný dokumentaristi Igor Kolesár, Marek Vaco, Milan Maršalka, Igor Frimel.

Deti a inak obdarené osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím  prišli potešiť TUBLATANKA, LOS BRADOS a MICHAL DAVID.

Začiatok patril ako vždy latinsko-americkým rytmom Zumby. Aj my pri maľovaní obrázkov sme sa rytmicky pohupovali a ladili s rytmom dynamiku maľovania a farby.

Nasledovali kapelky. Skvelá organizácia.

Tublatanka s Maťom Ďurindom a jedinečnou charizmou spustila hity ktoré pozná každý: Pravda víťazí, Kúpim si kilo lásky,  Schody do seba, Skúsime to cez vesmír…

Na pódium sa objavili Los Brados. Priznám sa, že som ich počula prvý krát, ale tak veľmi sa mi páčili, že sme strávili spolu pár minút a dostala som od nich darčeky CD s ich piesňami. Sú veľmi milí, príjemní s originálnym štýlom a srdečným úsmevom.

Michal David a jeho nadčasové piesne pre všetky generácie rozospievali celú sálu a staršie generácie sa možno ponorili aj do svojich spomienok. Pamätám si ako bol asi pred 12 rokmi u nás v Brezne, atmosféra jedinečná a neopakovateľná.

Pre každú kapelu a aj pre moderátorov si deti vyrobili darčeky a transparenty. Je to úžasné ako sa veľmi tešia. Farebné, nápadité, s kresbami i nápismi. Bolo vybraných prvých NAJ, ale každý si pre svoju snahu zaslúžil darček a tak nikto nebol smutný.

Treba však vyzdvihnúť výnimočné gesto, ktoré urobil výherca prvej ceny Erik Martiny. Vyhral 1. cenu v súťaži o najkrajší transparent – CD prehrávač Philips a rozhodol sa ho darovať Margaretke Oz-Ds.

 

Celým podujatím sprevádzali Richard Vrabec a Juraj ŠOKO Tabáček, poviem vám pravdu, niekedy to boli teda riadne perly humoru. Veľmi zábavná dvojica moderátorov.

Ja som pre deti pripravila jedinečný workshop Enkaustiky – maľba horúcim voskom, okrem toho si deti mohli pomaľovať sádrové odliatky a dať si namaľovať orginálnu maľbu na rúčku.

Chystám pre deti vždy iné prekvapenie, pretože sa stáva, že deti chodia opakovane a aby mali maľbu a možnosti vždy pestré. Vybrala som im enkaustiku s pečiatkovou technikou doplnenú o farebné papiere a fixky aj studené vosky.

Takto si môžu so mnou tvoriť maličké deti, staršie, dospelý aj seniori. Veľmi milé je, keď vytvoria obrázok a ich úsmev na tvári že dokázali niečo tak krásne. Keď tvoria prvý krát, alebo sú si nie istý, pomôžem, držím rúčku, ukazujem ako správne nanášať vosky. Predsa si treba dať veľký pozor, pracuje sa s horúcimi materiálmi. Vybrala som teraz farby neónové a pestré, aby mali krásny zážitok z tvorenia. Mali sme výborné pozadie kde sme si urobili mini výstavku našich prác. Môžete sa pozrieť v obrázkoch ako krásne nám to šlo.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto krásneho podujatia.

S láskou

Lenka Slniečková

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>