Reštaurácia DOMA

Máte auto?
A chodíte na kontrolu originality či STK v Rimavskej Sobote? Reštaurácia Doma je na dohľad.

Možno ste dostali hlad, alebo by ste si radi pripomenuli ako varila vaša babička.
P1220484Veľmi blízko na Košickej ceste 2284 sa bývalá Radoma pretvorila na príjemnú, útulnú a hrejivú reštauráciu. Máte aj kde zaparkovať, lebo súčasťou je parkovisko na ktoré vojdete modrou bránou. Pán Porubiak, ktorý sa stále venuje chladiacim zariadeniam si splnil celoživotný sen.

Po niekoľkých nevydarených plánoch to prišlo a 11.1.2016 sa zrodila Reštaurácia Doma.

 

Spolu s pani Andreou Šafránkovou, ktorá prešla mnohými zaujímavými a vedúcimi pozíciami sa dali s elánom do práce a veru sa im to darí.

P1220521 Skutočne keď vojdete do reštaurácie, máte veľmi príjemný pocit. Obklopia vás teplé hrejivé farby na stenách, drevený sekretár a nábytok ako doma pri jedálenskom stole. Elegantné prostredie veľmi vhodne dopĺňajú živé kvety. Andrea miluje kvety a veľmi krásne sa o ne aj stará. Tiež navrhuje jedálny lístok, s ktorým jej občas pomôže aj syn Igor, ktorý chodí Vysokú školu hotelovú v Prahe.

P1220517    Úplne ma očaril a upútal prekrásny obal na MENU, ktorý vybral osobne pán Porubiak. Nádherný z von prekvapivý z vnútra. Vtiahne Vás do sveta rôznych domácich dobrôt a špecialít. Pripomína mi štýl čo maľoval Alfonz Mucha. Zatočené kudrlinky 🙂

 

Môžete sa spoľahnúť, že v kuchyni:

  • Bujóny nepoužívajú, robí sa skutočne vývar z kostí
  • Kuracia polievka sa varí 6-7 hodín
  • Robia domáce knedle, mrveničku, či dukátové buchičky
  • Mäso majú hlavne slovenské výrobky od miestnych výrobcov
  • Ak máte radi smotanové jedlá, tu sa s inou smotanou ako s 31% nevarí.

V MENU nájdete také špeciality ako nikde inde. Napríklad býčie žlazy, paprčkový perkelt či zabíjačkový tanier počas celého roka. Najviac ma prekvapil Štiav s volským okom a zemiakovou kašou. Mňam. To som nevidela v žiadnej reštaurácii v ponuke a s bylinkami varili ešte naše babičky. Táto rastlinka zvyšuje obranyschopnosť organizmu, čistí krv a obsahuje veľa vitamínu C. Striehnite na to, keď bude toto jedlo v ponuke 🙂 Odporúčam ochutnať aj grilovaný oštiepok. Zvrchu krásne chrumkavý a zvnútra krásne roztekajúci sa. Pre mužov nešoférov bude potešením správne vychladený čapovaný Plzeň, ktorý si pochvaľoval môj frajer. Jedlá zostavujú tak, aby sa za mesiac neopakovali, aj keď niekdy je to ťažké, ako priznala Andrea, pretože majú bohatý výber. V meníčku máte denne na výber mäsové, vegetariánske aj sladké jedlá a sýte, husté polievky. Reštaurácia DOMA má veľký priestor vhodný na oslavu narodenín, firemné akcie, svadby či kary. S priestorom na tancovanie sa tam zmestí 90 hostí. Tiež je tam malá kávová Banketka pre 20 hostí, kde je možné mať uzavretú spoločnosť.

P1220493
P1220512
Wifi je free, dokonca možnosť pripojiť sa priamo do siete veľmi blízko stolov.

Reštaurácia je vybavená aj pre mamičky s malými deťmi.
Majú k dispozícii detské sedačky a plánujú pridať detské ihrisko.

Otvorené:
Po-Št: 8.00 – 22.00 hod
Pia-So: 8.00 – 24.00 hod
Ne: 9.00 – 21.00 hod

Reštaurácia DOMA
Tel.: 0903 690 903
e-mail: restauraciadoma@centrum.sk
FB: Reštaurácia doma
Adresa: Košická cesta 2284, Rimavská Sobota, 97901

PS: DOMA zabezpečuje celodenný rozvoz stravy aj cez víkend až k Vám domov.
PS1: Všimnite si aj prekrásnu maľbu na stene budovy, kde píšu svoju knihu Milan a Andrea
a zároveň všetci hostia a spokojný klienti s dobre najedeným bruškom.
Podpíšte sa tiež do knihy hostí 🙂
LS

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>

Pridaj komentár