doTERRA koncerencia webvention 2020

V roku 2020 plánovala spoločnosť s najčistejšími esenciálnymi olejmi doTERRA veľkú konferenciu v Ríme. Však pre aktuálnu situáciu nemohlo byť stretnutie verejné, preto sa prispôsobili a urobili online webvention 2020.

3 dni naplnené hustými a výživnými informáciami. Počas online konferencie boli uskutočnené prednášky zo všetkých kútov sveta. Každý človek prednášal pohodlne zo svojej obývačky alebo kancelárie. Čo je absolútne super, prednášajúci boli z rôznych krajín sveta a zo Slovenska dokonca 4 : Monika Baťková, Martinka Valničková a Miška Začková a Roman Začka 🙂

Máme rôzne novinky na ktoré sa spolu môžeme tešiť.

Aj krásne voňavé esenciálne oleje, aj vybudované nové budovy aj spolupráca s ďalšími malými farmármi, vystavanie škôl aj vybudovanie vodovodu v rozvojových krajinách 🙂

 • Na začiatok David Stirling oznámil, že dokončili novú budovu produkcie, ktorá zvýši produkciu o polovicu. Môžu tam uskladniť až 2000 ton materiálu pre esenciálne oleje čo zaručuje že doTERRA bude naďalej taká kvalitná ako bola doteraz.
 • Majú novú Certifikáciu TGA – austrálska striktná certifikácia, v USA je to ako farmaceutický stupeň.
 • Nové centrum služieb v Utahu a nové centrum zákazníckeho centra.
 • Nový trh sa otvoril v Kolumbii, Filipínach, Južnej Afrike. Tiež fungujú už aj v Thajsku.
 • Nová kancelária je otvorená v Mníchove v Nemecku.
 • Nové zákaznícke centrum v Maďarsku v Budapešti, dohovoríte sa v 9 jazykoch.
 • Nové exkluzívne vône esenciálnych olejov doTERRA
 • Čistota, neprítomnosť kontaminácie, čisté nepančované.

doTERRA je viac než spoločnosť s esenciálnymi olejmi, je to misia, podporovanie ľudí. Nebudujú iba farmy, ale aj vyučujú farmárov. Aby potenciál videli aj ľudia. A preto wellnes advokáti sú advokáti premeny, cez produkty, cez poslanie, inšpirovanie ostatných. Komunita, porozumenie, empatia, charita, úsmev, láska. Podporujú finančné ciele, liečbu, uzdravenie. Čistá láska pre ľudstvo.

Hľadajú čistotu vo všetkom – misia v spoločnosti, pomáhať iným, zisťovať význam vo svete, nájsť svoju cenu, objaviť potenciál, dôvera v samého seba.

Čistota nie je jednoduchá. Znamená že musíme zamietnuť každú myšlienku na to že by sme neurobili niečo dobré. Musíme robiť dobré a správne veci.

To ako zaobchádzame s inými, to čo im dávame, čistota, láska, rodina, dobro, úprimnosť, férovosť, čistota charakteru.

Nové exkluzívne vône esenciálnych olejov doTERRA

Nová Zmes Adaptiv

Negatívny dopad stresu je ochromujúci pre celé telo, dušu aj myseľ. Vitamíny, minerály nám pomáhajú sa vyrovnávať so stresom.

Zachovanie homeostázy si vyžaduje dobrú životosprávu a doplnky výživy LLV (life long vitality) doTERRA dokážu pozdvihnúť myseľ.

Nová Zmes Adaptiv poskytuje chvíle upokojenia, uvoľnenia, niečo v zmysle dokážeme to. Je to nástroj, ktorý pomáha dostať sa zo stresujúcich situácií. Je veľmi účinný. Uvedie do rovnováhy, dodá silu byť pružný, prispôsobiť sa všetkému čo prichádza.

Yarrow | Pom

Dr. Hill and Emily Wright hovoria o benefitoch esenciálneho oleja Yarrow / Pom

Yarrow – myší chvostík. Chamazulene je antioxidant. Čistí krv, dokáže eliminovať toxíny, zaisťuje dobrú cirkuláciu metabolizmu, dobré trávenie.

Beta-pinine pomáha prejsť traumatickými zážitkami, ovplyvňuje mozog. Keď si Yarrow natriete na zátylok, pomôže vyslať priaznivý signál do limbického systému.

Pomáha zostať mladými. Zaručuje že hormóny robia to čo majú robiť, pomáha endokrinnému systému.

Emočné benefity: vyplavuje ukryté emócie, zlepší celé bytie, pomôže zotaviť, pomôže cítiť sa viac sebaistým, dáva pocit že všetko je v poriadku.

Pom – Granátové jablko- veľa výživných látok pre pokožku. Pomáha odstraňovať vrásky.

Použitie Yarrow / Pom: na pokožku, a pod jazyk

Citronella Essential Oils

Prírodný repelent, čistiaci olej, výborné použiť v kombinácii s esenciálnymi olejčekami Cilantro alebo Teatree (Malaleuka). Výborné použiť ako mydlo na tvár, šampón, dokonca aj pre domácich miláčikov.

Pomáha stimulovať apetít. Pomáha relaxovať.

Tráviaci systém

70% imunity je v tráviacom systéme. Podpora imunity je absolútny základ pre fungovanie zdravého metabolizmu a zdravia celkovo.

PB Assist – podporuje správnu črevnú mikroflóru.

Terrazyme – tráviace enzýmy

Je alarmujúce, že až 70% ľudí má tráviace problémy a zníženú imunitu.

Celery Seed

Patrí tiež aj do skupiny, ktorý podporuje tráviaci systém. Je antioxidant. Podporuje dobré zdravie zubov, ústnej dutiny, dýchací systém.

30kg materiálu je potrebných na 15ml oleja

1-2 kv do vody alebo do kapsule. Môžeme kombinovať s Lemongrass, Bazalka, Oregano.

Močový systém podporuje Celery seed a Juniper Berry, alebo aj v kominácii so Škoricou.

Lemon Eucalyptus

Výborný esenciálny olej na umývanie tváre. Super v kombinácii s Cédrovým drevom alebo Jasmínom, Yarrow Pom

doTERRA poskytuje Kvalitu aj Kvantitu.

Poskytujú dlhodobé partnerstvá s farmármi po celom svete. Benefitujeme z ich dlhoročných skúseností. Poskytujeme pracovné miesta po celom svete.

Získavať čo najlepšie a najefektívnejšie. Získavame viac ako na 100 miestach z viac ako zo 46 krajín. Polovica z nich sú rozvojové krajiny.

Pomáhať najviac ľuďom ako vieme.

doTERRA zaručujú že majú najlepšie kvalitné esenciálne oleje.

Co-impact sourcing

Vytvára zdieľané hodnoty, priamo na mieste, sociálny dopad. Pracovať priamo pri zdroji, s destilérmi. To je základ. To čo tvrdia že je vo fľaštičke, naozaj je vo fľaštičke.

Pri zdroji- vieme o ľuďoch, ktorý pre nás pracujú,máme s nimi dobrý vzťah. Udržateľnosť, inovácia, znížiť stopy na životnom prostredí.

Sústredí sa na farmárov, budujú úplne od základu. Pomáhajú 1000kam farmárov a ich rodinám.

 • vytváranie pracovných pozícií
 • férové platby
 • udržiavanie kapacít
 • vzťahy s farmármi, ktorý chcú s nami spolupracovať
 • rovnaké podmienky
 • kooperatíva
 • enviromentálna výučba
 • pomáhať komunitám: školy, budovanie studní a voda

CTPG

Doktor David Hill, hlavný lekár pre doTERRA hovorí, že mnoho ľudí je presvedčená, že všetky oleje sú rovnaké. Nie je tomu tak.

Kvalita je kľúčovým faktorom a určuje či esenciálny olej splní to, čo sa od neho očakáva. Vždy musia pôsobiť tak ako by mali. Čo sa týka kvality, nemôžeme robiť žiadne kompromisy. Každý olej podlieha celej sérii testov.

V každom jednom prípade vykonávame organoleptické testy, testy so špecifickou mernou hmotnosťou, plynovú chromatografiu, hmotnostnú sperktrometriu, Fourierovu transformáciu infračervenou spektroskopiou, test optickej rotácie, index lomu, testujeme kontamináciu, stabilitu.

Kvalita je na 1.mieste a stredobodom nášho snaženia, v snahe zaistiť že každý olej je presne taký ako ho propagujeme. Čistý, účinný a ľudia s ním dosiahnu opakované výsledky a vedia, aké výsledky s ním dosiahnu.

Proces od poznania miesta kde sa rastlina nachádza, cez spôsob destilácie esenciálneho oleja a ochrany celého procesu. Tak získavame hodnotný esenciálny olej.

Keď hľadáme partnera, snažíme sa nájsť niekoho, kto pozná rastliny a rozumie procesu destilácie, chémii a je to partner s ktorým dokážeme spolupracovať. Kto chápe dôležitosť celku.

doTERRA zabezpečuje esenciálny olej na ktorý sa vždy môžeme spoľahnúť, ktorý bude vždy fungovať. Vždy pri otvorení fľaštičky s esenciálnym olejom vieme že bude fungovať a zakaždým dosiahneme očakávaný výsledok.

APRC – Aromatic Plant Research Center

 • výskum aromatických rastlín a extraktov.
 • Čistota, zaistenie čistoty testovaním.
 • Na trhu je rozšírené pančovanie esenciálnych olejov – sú pridávané do EO extra látky aby boli vylepšené, alebo aby bolo väčšie množstvo. Nedokážete ho rozoznať.
 • Zo skúseností 80% esenciálnych olejov na trhu bolo pančovaných.

Pre doTERRA to bolo jedno z prvých myšlienok prečo vyrábať esenciálne oleje. Aby boli čisté a aby sa predišlo pančovaniu. Vieme čo sa má a čo sa nemá nachádzať v esenciálnych olejoch. Zabezpečujú že nič navyše sa do esenciálneho oleja nedostalo. Ale aby bola rastlina čistá a aj esenciálne oleje čisté.

Srdce doTERRA je v ľuďoch.

Ak už máte otvorený veľkoobchodný účet tak viete. Keď nie napíšte mi správu info@lenkaslnieckova.sk pomôžem vám ho otvoriť a spolu vyberieme to najlepšie pre vás.

Kompenzačný plán je fantastický a vytvárame tímy, ktoré sú silné.

Platia najviac zo všetkých spoločností. Pridávajú na bonusoch.

Pozrite si aj špeciálne doTERRA kolekcie

Kolekcia pre ŽENY

Ženy majú byť v hormonálnom zdraví. Si pripravená povedať áno sama sebe? Byť sama sebou. Starostlivosť o seba je sebaláska. Denné návyky pre zdravé ženstvo sú základ.

Hormóny sú chemickými poslami, ktoré posielajú signály do celého tela.

Dôležité je vždy sa pozrieť na menštruačný cyklus, dá sa krásne upraviť cez výživu a prírodné esenciálne oleje.

Podpora zdravej menštruácie, perimenopauzy (4-5 rokov pred menopauzou) a menopauzy cez doplnky doTERRA.

Fytoestrogén – celoživotný komplex pre ženy. Je zmesou prírodných rastlinných výťažkov, ktoré podporujú hormonálnu rovnováhu v priebehu rôznych období a cyklov v živote ženy. Podporuje zdravé kosti, srdce, prsné tkanivo, podporuje harmóniu ženy.

Celoživotný komplex na výživu kostí – je praktický doplnok potrebných pre zdravé kosti, obsahuje minerály a vitamíny, bojuje so znižujúcou sa hustotou kostí pomocou výživy, ktorá je v modernej strave nedostatočná.

Clary calm výnimočná Touch tyčinka, pomáha ľahko zvládať menštruačný cyklus, symptómy PMS, a prechodné fázy menopauzy prirodzeným a efektívnym spôsobom. Zázrak pre ženy. Každé ráno si robíme smajlíka na brucho: natrieme jeden vaječník, druhý vaječník a oblasť maternice.

Už sa nám bruško usmieva 🙂

doTERRA Baby Collection, kolekcia pre najmenších

Detské mydlo a krém. Delikátne pre detskú pokožku. Levandula, Harmanček veľmi upokojuje pokožku a emócie. V kréme je mrkvová zložka čo ochraňuje pokožku aj pre UV žiarením.

Kolekcia pre deti

Nová dōTERRA KIDS COLLECTION

Pôvodne 6 zmesí navrhnutých špeciálne pre deti, určená na okamžité použitie.

Harmonizuje Myseľ, Telo, Emócie, jedinečná terapeutická kombinácia šetrnná k jemnej detskej pokožke

Rescuer (Záchranár – tíšiaca zmes) Kombinácia Levanduľa, Spearmint, Zantoxyl, Copaiba : Dokáže upokojiť, uvoľniť deťatko a zrelaxovať. Pre vášho malého športovca. Vhodné po behu, skákaní, hraní sa. Natrite na nohy a chrbát.

Calmer (Upokojiteľ – odpočinková zmes) Kombinácia Levanduľa, Rímsky harmanček, Budha drevo, Cannanga: Pomáha upokojiť myseľ pred spaním a podporí pokojný spánok, relaxáciu, odpočinok. Naneste na chodidlá a zápästie.

Thinker (Mysliteľ – zmes sústredenia) Kombinácia Vetiver, Rozmarín, Klementínka, Pepermint: Navodzujú bdelosť a sústredenie pri robení domácich úloh, písomke. Vždy keď je čas byť kreatívny a sústredený. Podporuje myseľ a ľahkosť učenia. Naneste na šiju dieťatka.

Stronger (Silák – Ochranná zmes) Emocionálne upokojuje v kombinácii Litsea, Kadidlo, Cédrové drevo, Ruža: Vytvárajú dynamickú zmes posilňujúcu telo a myseľ. Použite vždy keď sa vaše dieťa necíti najlepšie, zvýšite jeho odolnosť a obranyschopnosť. Naneste na šiju a chodidlá

Brave (Statočnosť – zmes odvahy) Kombinácia Divoký pomaranč, Amyrisové drevo, Osmantus, Škorica: Podporuje pocity dôvery, odvahy a viery v seba samého. Nastanú dnes nové neznáme situácie? Naneste na bruško, alebo chodidlá, aby ste podporili odvahu a dôveru dieťatka.

Steady (Pevnosť – Uzemňujúca zmes) Kombinácia Amyrisové drevo, Jedľa balzamová, Magnólia: Vytvára pokojné a vyvážené pocity. Pri nervozite a úzkosti pokojte vaše dieťa, natrime mu krk a zápästie pre upokojenie emócií.

V porovnaní s olejmi pre dospelých môžeme detské oleje takto kategorizovať:

Najnovšie sa pridala do tejto kolekcie siedma zmes Tamer, ktorý je tráviaca zmes a môžeme ju prirovnať k Zen Gest esenciálnemu oleju.

dōTERRA Healing Hands

10 výročie nadácie dōTERRA Healing Hands

Nákupom výrobkov doTERRA pomáhame na projektoch po celom svete. Pomáhame deťom, ženám. Stavajú školy, centrá, dbajú na výživu, pomáhajú zapájať vodu aby mali zdroj pitnej vody v odľahlých častiach.

Poskytujú zdravotnú starostlivosť. Stavajú zdravotnícke zariadenia.

doTERRA poskytuje difuzéry do nemocníc, prispela peniazmi, šijú rúška a masky.  Poskytujú dezinfekciu. Ako pomohla v situácii covid 19 sa dočítate viac tu:  https://doterrahealinghands.org/advocate-led-projects/smile-stard-covid

Čisté produkty. Čisté úmysly. Čistá Láska.

Pomáhajú už v 47 krajinách a vytvárajú studne a vodovody, aby mali ľudia čistú pitnú vodu.

Majú dopad na niekoľko 1000 000 ľudí.

Vysádzajú stromy, podporujú udržateľnosť, priaznivo vplývajú na životné prostredie.

Dáta sú základ. Podložené na vedeckom výskume. Je to jeden z pilierov doTERRA a vieme, že na to sa môžeme spoľahnúť.

Pred dvoma rokmi som bola osobne s týmito fantastickými ľuďmi v Londýne na konferencii aj som sa s nimi rozprávala.

Ako to celé dopadlo a čo sa tam zauzlilo sa dozviete v príbehu tu: https://lenkaslnieckova.sk/doterra-london-2018/

Keď si prajete otvoriť veľkoobchodný účet a nakupovať esenciálne oleje za najlepšiu cenu aj s Darčekmi 🙂 napíšte mi správu info@lenkaslnieckova.sk pomôžem vám ho otvoriť a spolu vyberieme to najlepšie pre vás.

BONUSY ZDARMA:

 1. Magazín doTERRA staršie číslo si môžete stiahnuť a prečítať tu:

https://media.doterra.com/sk/sk/brochures/living-magazine-v1.pdf

2. Magazín doTERRA najnovšie číslo si môžete stiahnuť a prečítať tu:

https://view.joomag.com/eu-living-magazine-v6-slovak/0098189001589813330?short&

3. Môžete si stiahnuť ZDARMA doTERRA príručku aby ste sa vedeli použiť 10 najzákladnejších olejov v balíčku domáci rodinný lekár: https://lenkaslnieckova.sk/doterra-prirucka-zdarma/

Šport skoro sprosté slovo

Šport pre mňa skoro cudzie až sprosté slovo.

Nikdy som aktívne nešportovala. Veď na čo. Som štíhla, vyzerám super a cítim sa skvele.

Nepotrebovala som športovať, lebo som denne nachodila viac ako 10000 krokov a som stále aktívna.

Moja kondička bola vždy super. Pamätám si ako som išla cez naše Brezno a videla som akciu že sa niečo deje. Pýtam sa že čo sa chystá. Odpoveď bola Beh nočným Breznom. A tak ja som si išla rýchlo prezuť lodičky za botasky a ešte v sukničke som pribehla na štart. Len tak pre zábavu že si idem odbehnúť. Ani som len netušila že sa jedná o 8 km plynulého behu.

A…

Dala som to úplne v pohode.

Tak som zase rok okrem turistiky nijako nešportovala.

Turistiku milujem. Prechádzky po našich krásnych horách. Tú vôňu lesov a pestrofarebnú hru stromov a kvetov keď prechádzame novými cestičkami a objavujeme krásy Slovenska a aj iných štátov.

Tak o rok som znova išla na maratón Beh nočným Breznom. Však teraz už ,,pripravená”. Až raz pred tým som si išla zabehať len tak okolo nemocnice. Žiadne tréningy veď na čo, mám super kondičku.

A…

zase som to dala úplne v pohode. Teraz sme bežali v dvojici aj s mojím priateľom. Mala som akurát narodeniny v ten deň a celé námestie mi spievalo Happy Birthday, tak sa mi bežalo super.

A navyše sme sa s priateľom dohodli na plánovanú cestu Hrdinov SNP 780km pešo. Trvalo to mesiac kým sme prešli celé Slovensko a kúsok Čechy ako bola určená cesta. Naše putovanie a ako sa nám vodilo si môžete prečítať tu: https://cestasnp.sk/na/793

Musím povedať že celú cestu som prešla v šatoch a polovicu cesty som prešla v balerínkach, lebo ma z trekov boleli nohy. No keď som si na ceste kúpila nové trekové boty, tie boli ako papučky a v tých sa mi šlo skvele.

Na ceste mi mega pomáhal krém Deep blue, lebo viete si predstaviť 30km prejsť v balerínkach a večer som cítila bolesť nôžok. Keď som si však potrela týmto krémom, do rána som bola ako znovuzrodená.

Stále som si vravela na čo mám športovať keď mám takú super kondičku?

Ale prišiel zlom.

Doba počítačová a potom koronavírová.

Nie že by som bola lenivá cvičiť. Iba sa mi nechcelo.

Ale dlhé časy sedenia pri tvorení webu. Pri písaní článkov na počítači. Pri učení sa online čínsku medicínu a pri státí či sedení pri maľovaní obrazov sa odzrkadlili.

Začala som cítiť bolesť chrbta, ruky či zadku. Už som nevedela ako si mám sadnúť. Fit lopta, špeciálne podušky či mäkké loptičky pomáhali iba chvíľu.

A už od Nového roku si dávam predsavzatie že začnem cvičiť.

No áno. V jeden deň 21 drepov a potom dlho dlho nič.

A spamätám sa zase až keď cítim bolesť a zase kúsok jógy ale pár drepov.

No stalo sa to čo som nečakala.

Prišla ku mne kniha Telo ako posilňovňa 90-dňová výzvy pre ženy.

Hneď vravím priateľovi, že ja nechcem vyzerať ako rambo vytrénovaná kulturistka. No po začítaní sa do knihy som zistila, že sa cvičí len z vlastnou váhou a sú tam rôzne úrovne cvičenia.

Musím sa priznať, že čínska medicína je pre mňa oveľa viac zrozumiteľnejšia a asi aj hieroglifom by som rozumela, no tieto cvičenia som si aj 6- 7 krát musela prečítať ako to mám robiť. Lebo pravá ruka je vlastne ktorá??? No bola to celkom šou 😀

Nakoniec som pochopila zadaniu cvičenia a poviem vám, že už po rozcvičke som mala dosť. 1000 krát som sa pýtala sama seba prečo to vlastne robím?

Nooo pre zdravie. Jasné. Ale vydržať cvičiť v tempe je celkom náročné a človek by neveril že po 20 minútach cvičenia sa môže tak spotiť a zadýchať.

Na druhý deň kúsok svalovica. Ale na to mám super recept: Ume ocot za lyžičku po cvičení odbúra kyselinu mliečnu aby sa netvorila nadmerne v svaloch.

Čo ma potešilo sú tam aj oddychové-relaxačné dni.

A na čo sa najviac dbá je výživa. To ma potešilo najviac, lebo v tom som profi odborník a vymýšľam nové pokrmy výživovo hodnotné a pestré. (pre osobné poradenstvo ohľadom výživy mi môžete na email: info@lenkaslnieckova.sk)

Najlepšie je cvičiť vtedy keď je na to vhodný čas pre celé telo.

Teda ak si aj vy môžete vybrať čas pri cvičení, odporúčam čas močového mechúra podľa orgánových hodín, ktoré si môžete ZDARMA  stiahnuť tu: https://lenkaslnieckova.sk/ebook-zdarma/

Dozviete sa čo robiť aby ste vo vhodný čas svoje orgány podporili a čo nerobiť aby ste si nepoškodili.

Dobré je ešte pred cvičením, počas cvičenia a po cvičení užívať vhodné esenciálne oleje. Ja napríklad pred cvičením si nakvapkám do dlaní Pepermint-mätu a vdychujem aby sa mi pri cvičení lepšie dýchalo a tiež si popod nos natriem Rozmarín, lebo to je motivátor a aby som cvičenie aj dokončila.

Ešte som len na začiatku a je predo mnou veľká výzva naplniť toto odhodlanie.

Nemôžem o zdraví len prednášať. Samozrejme výživa je u mňa TOP a o to sa aj každý deň starám. Najlepšie jesť pokrmy v určenom čase keď telo živiny najlepšie využije a prijme. To je základ.

Zdravie tvorí viac faktorov:

 • Myslenie
 • Výživa a pitný režim
 • Prostredie
 • Pohyb

Nezabúdajme ani na jedno z nich, lebo to je ako stôl ktorý má krivú nôžku a nakláňa sa. Dokonca môže spadnúť. Udržujme všetky tieto časti v aktivite a venujme im pozornosť 🙂

Rozhodnite sa aj vy pre šport ktorý vás bude baviť a krôčik po krôčku dosiahnete svoj cieľ 🙂

Krásny dník

Lenka

 

Šport a 100% prírodné esenciálne oleje

Vedeli ste, že pri športe môžete skvelo podporiť vaše telo keď užívate 100% prírodné esenciálne oleje?

Športujete pravidelne pre udržanie krásy a zdravia?
beh a kardiovaskulárne cvičenia
Alebo ste sa dali na šport iba nedávno, lebo chcete vyzerať dobre v plavkách?
Šport 1

Esenciálne oleje a esencie sú 100% prírodné aromatické zložky, ktoré sa nachádzajú v semenách, kvetoch, stonkách, koreňoch či iných častiach rastlín a plodov. Môžu byť silne a krásne voňajúce. Oleje môžu pozdvihovať náladu, upokojiť zmysly, uvoľniť stuhnuté svaly, aktivovať k lepším výkonom.

Na začiatok športového výkonu je výborné nadýchnuť sa a natrieť si hrudník esenciálnym olejom Pepermint – Mäta prieporná. Pomôže lepšie rozvinúť pľúca, lepšie sa nám pri športe bude dýchať. Podľa výskumov má fantastické výsledky, že uvoľňuje bronchiálny tonus – lepšie sa nám dýcha, máme väčšiu kapacitu pľúc, máme posunutý prah bolesti, vie nás posunúť za naše športové hranice.

Ďalej môžeme použiť na uvoľnenie dychu pri športovom výkone: Air, Eukalyptus, Sibírska jedľa, Spearmint, Ravinsara, Kardamón.

100% Prírodné esenciálne éterické oleje majú super výhodu: chránia pri športovaní pred škodcami, baktériami, vírusmi a plesňami.

repelent doterra
Už Rimania používali esenciálne éterické oleje k zlepšovaniu zdravia a k osobnej hygiene, majú antibakteriálne účinky. Používali ich tiež ako nádherné voňavky, teda aj pri športe môžete krásne voňať 🙂

Uzdravujúce účinky esenciálnych olejov boli znovu objavené počas druhej svetovej vojny, keď Dr. Jean Valent používal prírodné esenciálne oleje k úspešnej liečbe zranených vojakov a tí teda museli dbať na kondičku.

Dôležitý je pitný režim pri športe !!!

Ale pozor na nápoje, ktoré vám dávajú krídla, ktoré obsahujú taurín, kofeín.  Je tam mega veľa cukru , deštruuje cievy, spôsobuje zápaly…

Zamyslite sa, je to pre vás dobré z dlhodobého hľadiska? Nebúši vám srdce? nevyčerpáva sa viac vaša životná energia? Vedľajšie účinky energetických nápojov nie sú pre organizmus dobré. Preťažovanie srdcovo cievneho systému je iba krôčik k infarktu.

Vhodnejšie na uhasenie smädu a pritom na podporu zdravia je čistá letná voda s pepermintom (opatrne pri ľuďoch, ktorý majú ťažkosti so žalúdkom, reflux) tam volíme radšej citrusové oleje Lemon, Wild orange, Grapefruit, Lime, Tangerine. Pozor citrusové oleje musia ísť vždy do sklenenej fľaše!!!

Vyskúšajte prírodné Esenciálne oleje PRE ŠPORTOVCOV A ŠPORTUJÚCICH

Cvičíte Yogu? Je tu kolekcia priamo pre vás

Align – zmes na nájdenie svojho stredu. Obsahuje Bergamot, Koriander, Pepermint, Geranium, Bazalku, Ružu, Jasmín, kokosový olej.

Keď sa potrebujete sprítomniť, získať sebaistotu, prepojiť sa sama so sebou, navodiť vyrovnanosť, pokoj, otvorenosť, Harmónia.

Anchor – zmes ukotvenia. Obsahuje Levanduľu, Céder, Kadidlo, Škoricu, Santal, Black Pepper, Patchuli, kokosový olej.

Uzemňuje, upokojuje, harmonizuje, pomáha relaxovať, zlepšujú koncentráciu. Výborné difuzovať počas cvičenia.

Arise – uľahčujúca zmes. Obsahuje Citrón, Grapefruit, Sibírsku jedľu, Osmant, Medovku, kokosový olej.

Jej vôňa je nádherná osviežujúca, aktivuje vo vás radosť, kreativitu, tvorbu, prebúdza intuíciu. Pomáha aj keď sa potrebujeme na niečo naladiť.

Podporte vaše telo pred, počas, aj po športe. Používajte oleje preventívne, aj ako podporu liečby zranení.

Kondičné športy, kruhové tréningy, cvičenia s vlastnou váhou, cvičenia celého tela aj tu vám vedia krásne pomôcť k vášmu lepšiemu výkonu esenciálne oleje

LevanduľaLevanduľa má veľmi široké uplatnenie, adaptogén, výborné že sa môže kvapnúť aj do otvorenej rany  a pomôže urýchliť hojenie. Takisto aj Kadidlo. Upravuje stav pokožky, dodáva emocionálnu rovnováhu, uvoľnenie, relax. Je výborná aj na masáž pokožky. Je super na potretie po štípancoch, regeneruje, upokojuje svrbenie, rýchlo skľudňuje popáleniny.

Majorán, Bazalka – relaxácia svalov, upokojenie, ukľudnenie. Utlmuje bolesť, riešia zápalové procesy v tele.

Rozmarín – krásna svieža energická vôňa, ktorá keď máte pocit že už nemôžete a ešte ste len v polovičke kopca tak rozmarín vám pomôže zlepšiť cirkuláciu, veľmi rýchlo vzpruží. Rudukuje fyzickú a duševnú únavu. Vzpružovač.

Aromatouch – masážna zmes, upokojuje únavu svalov, kĺbov, redukuje duševnú únavu, stimuluje. Po športe rozmasírovať chrbát, zadok.

Metabolická zmes –  vypomáha športovcom aby správne fungoval organizmus. Krásne vonia. Obsahuje Grapefruit, citrón, pepermint, škoricu, zázvor. Potlačí chuť do jedla, pozdvihuje myseľ, priaznivo ovplyvňuje stav pokožky. Motivuje, aby sme mali chuť pracovať na tom, čo sme si dali ako záväzok.oleje pre športovcov

Deep Blue – TOP TOP TOP 🙂 uvoľnenie, proti bolesti, zmes na úľavu. Ochladzuje tam kde potrebuje, prehrieva tam kde potrebuje. Odstraňuje pocit ťažkých nôh, mega regeneruje. Môj najobľúbenejší olej, ja osobne ho milujem aj vo forme krému a nosím ho so sebou na každú turistiku. Pred  rokom sme išli s mojím milovaným mužom na mesačnú turistiku – cesta Hrdinov SNP – 780 km pešo za mesiac a ani si neviem predstaviť čo by som bez tohto krému robila. Každý večer som si natierala nohy Deep blue krémom a ráno som sa budila ako znovuzrodená. Mega mega super 😀

Hlavné účinky: Je to prírodná zmes proti bolesti, výborné účinky má ťažkostiach ako: modriny, karpálny tunel, zápal, migrény, ukľudnuje vyvrtnutia, reuma, artritída, svaly, kĺby. Použitie: natieraním na kožu, lokálne priamo potierať svaly a kĺby, masážne.

 1. 100% Prírodný éterický olej DEEP BLUE znamená pre športovca možnosť športovať dlhšie a intenzívnejšie. Nanášajte 1-2 kvapky éterickej esencie piamo na kožu, alebo vmasírujte do pokožky.
 2. Malé množstvo krému DEEP BLUE na svaly, na kĺby pred a po cvičení si urobte chladivú a upokojujúcu masáž. Obsahuje: wintergeen, gáfor, mätu, vratič, rumanček kamilkový, slamienku a osmanthus.

Produkty DEEP BLUE sú zároveň antiparazitálne a v kombinácii s Levanduľovým olejom, Myrhou, či Kadidlom sú aj výborným prírodný repelent.

Biela Jedľa (White Fir)

Hlavné účinky: artrická bolesť, nádcha a chrípka, zahlienenie, bronchitída, infekcie, bolesť svalov a kĺbov, svalovica, generačné problémy, vyvrtnutia, zápal šliach, svalová únava.

 • Na kožu: natieraním lokálne priamo potierať svaly a kĺby, masážne
 • Dýchaním: pridajte 3 – 5 kvapiek oleja do vášho Difuzéra, alebo si dajte 1 – 2 kvapku esencie do dlaní, pošúchajte dlane o seba, priložte k nosu a dýchate, hlboký nádych, výdych a nádych, inhalujte vzácny olej z prírody. Aromatherapy

Hlavným benefitom vône ihličia je navodzovať pocit stability. Použite ho po náročnej fyzickej aktivite pre navodenie pocitu utíšenia.

Citrónová Tráva (Lemongrass)

Hlavné účinky: Podpora kĺbov, zlepšuje imunitu, repelent proti hmyzu, má antiparazitný účinok, pomáha pri Helicobakter pylori – odstraňuje premnoženie, čistí a prebúdza lymfatický systém, zvyšuje cirkuláciu, znižuje vysoký cholesterol,, upravuje činnosť štítnnej žlazy, pomáha pri boľavých nohách, opravuje šľachy, pomáha pri kožných infekciách.

 • Na kožu: natieraním lokálne priamo potierať svaly a kĺby, masážne
 • Dýchaním: pridajte 3 – 5 kvapiek oleja do vášho Difuzéra, alebo si dajte 1 – 2 kvapku esencie do dlaní, pošúchajte dlane o seba, priložte k nosu a dýchate, hlboký nádych, výdych a nádych, inhalujte vzácny olej z prírody. Aromatherapy
 • Vnútorne: Dajte si 1 – 2 kvapky pod jazyk, alebo namiešajte do pohára vody.

Pre športovcov je Citrónová tráva prínosná v podobe masáže po náročnom tréningu.
Po dlhom behu prináša osviežujúci pocit keď sa nanesie 1-2 kvapky na chodidlá nohy.
DoTerra difuzer a set eterickych esencialnych olejov

Výborná kombinácia je s Levanduľovým olejom, aj ako prírodný repelent, aj pri kožných ťažkostiach.
V spojení s olejom Melaleuca – čajovníkom pomáha udržať čisté a zdravé nechty na nohách bez plesne.

Doplnky Výživy

tým že športujeme máme väčší výdaj minerálov a spotrebu vitamínov, omega mastných kyselín, sacharidov, tukov, bielkovín.

Dôležitý je pravidelný výživný pokrm. Vždy voľte domáce zdroje výživy. Ruku na srdce, stravujete sa skutočne zdravo? V prípade záujmu robím nastavenie výživy podľa čínskej medicíny priamo na mieru,môžete mi napísať: info@lenkaslnieckova.sk

Doplnky výživy vhodné pre športovcov:

Deep Blue polyphenol – najsilnejší antioxidant, priaznivý účinok na ľudské zdravie, ochraňuje pred toxínmi. Odstraňuje zápalové procesy a eliminuje svalovicu.

LLV – Life long Vitality – dopĺňanie vitamínov a minerálov pre športovcov je maximálne dôležité. Bunková vitalita, prírodné minerály a vitamíny, rybí tuk. Pôsobia protizápalovo, riešia stav kostí a svalov.

Terragreens – nutrične hodnotná patentová zmes celého ovocia a zeleniny. Podporuje optimálne zdravie. Obsahuje superovocie a esenciálne oleje doTERRA.

Bolesti pri športe môžete odstrániť pomocou esenciálnych olejov

Pri bolestiach chrbta a svalových kŕčoch: Zázvor, Levanduľa, Wintergreen, Deeep Blue, Majorán, Kadidlo, Sibírsku jedľu, Lemongrass.

Bolesti šije a pri stuhnutí: Kadidlo, Levanduľa, Pepermint, Cilantro, Škorica, Klinček, Deep blue

Bolesti ramien: Kadidlo, Rímsky harmanček, Levanduľu, Deep Blue

Pri bolestiach kolena s opuchom: Rozmarín, Wintergrren, Zázvor, Kadidlo, Lemongrass, Deep Blue

Pri bolestiach bedier: Kadidlo, Aromatouch, Lemongrass, Majorán, Deep Blue

Ako sa zbaviť zapáchajúceho športového vybavenia

Ak cvičíte doma a používate pri tom pomôcky, výborný návod ako vyčistiť svoje náradie:

Svieža citrónová zmes: Citrón, Bazalka, Eukalyptus, Čajovník (nepoužívať na plastové náradie, tam namiesto citrónu použiť lemongrass)

Prášok proti zápachu: svieža citrónová zmes +  sóda bikarbóna

Spray na zapáchajúce vybavenie: svieža citrónová zmes + jablčný ocot + destilovaná voda

Dezinfekčný spray na ruky, náradie: Lieh 95% do štvrť fľašky, olej na podporu imunity Onguard 20 – 30 kv, doliať destilovanou vodou, p.p. môžeme obohatiť o Vit. E Aloe vera gel. Všetko prelejeme do fľaštičky s rozprašovačom 30 ml.

Alebo môžete kúpiť aj v orginál Onguard dezinfekčný spray, mydlo, prášok celú kolekciu Onguard – ochranca imunity

Prajem vám veľa sily , zdaru a zdravia
Buďte mocný, pružný a ohybný pri vašom obľúbenom športe 🙂

arginín 6

100% prírodné esenciálne éterické oleje môžete objednať troma spôsobmi:

 1. Maloobchod – najdrahší spôsob
 2. Veľkoobchod – prijatelnejšia cena
 3. Najlacnejšia cena + dostupná bezplatná zdravotná starostlivosť, účinná lekánička, ktorú máte ihneď ,,po ruke“

Keď si prajete najlacnejšiu cenu za najlepšiu kvalitu, napíšte mi,  pomôžem Vám získať 100% prírodné esenciálne éterické oleje najvýhodnejšie.

Prosím napíšte mi email: info@lenkaslnieckova@.sk

Získajte členstvo a otvorený účet v klube doTerra s možnosťou nakupovať v budúcnosti všetky oleje s 25% zľavou. Skvelé však? Ak chcete vedieť ešte viac, napíšte mi :-) moje ID  4712521

 

*Tieto vyhlásenia neboli ohodnotené Štátnym ústavom kontroly liečív. Tento produkt nie je na diagnostiku, liečenie alebo prevenciu chorôb.

Podnikanie s DoTERRA

Čo je DoTERRA?
DoTERRA = Ľudskosť s ktorou sa oplatí podnikať

7 dobrých, milých a schopných ľudí v roku 2008 založilo spoločnosť DoTERRA.
Niektorý z nich odišli z Yang living lebo sa s ich myšlienkou nestotožňovali, ale chceli to robiť lepšie.
V najväčšej hospodárskej kríze založili všetok svoj majetok. Išli s kožou na trh. Všetky súdne spory z Yang living vyhrali. Aktuálne je celá forma bez dlhov. Najkvalitnejšie a najčistejšie esenciálne oleje a zdravotné doplnky.

Obrat firmy DoTERRA:
2017 vs 2018
2007    1 milión za rok, 100 000 konzultantov
2018    1 milión za deň, 5 000 000 konzultantov.
Rast predaja o 128 %

Pokračovať v čítaní “Podnikanie s DoTERRA”

DoTERRA London 2018

Už je tomu niekoľko mesiacov, čo som ocítila prírodné esenciálne oleje DoTERRA na vlastnej koži. Musím sa priznať, že prvý olejček čo som ovoňala ma dostal 🙂

Bola to Láska na prvý nádych: OnGuard, áno aj teraz keď ho voniam po tisíci krát si vravím Milujem ho, 1 kvapka dokáže premeniť váš svet, vaše prežívanie a správanie”. Vyskúšajte, môže to byť pre vás zázrak 🙂

Pokračovať v čítaní “DoTERRA London 2018”

Bylinky a koreninky blahodárne pôsobiace na čakry

Bylinky a koreninky majú silné blahodárne vlastnosti ktoré harmonizujú čakry.

Bylinky a vzácne korenie poznali a používali už starovekí Číňania, Egypťania, Gréci a Rimania.

Pokračovať v čítaní “Bylinky a koreninky blahodárne pôsobiace na čakry”

Levanduľový esenciálny olej

Dnes si predstavíme bylinku na zoznámenie: Levanduľa a nádherne voňajúci Levanduľový olej

Levanduľa úzkolistá, lekárska (lat. LAVENDULA ANGUSTIFOLIA)

Levandula
Levanduľa pochádza zo Stredomoria nie je typicky naša domovská bylinka, ale aj tak sa teší veľkej obľube v slovenských záhradkách. Charakteristická je najmä pre svoju krásnu vôňu, fialové kvetenstvo a bohatosť kvetín a liečivé vlastnosti.

Pokračovať v čítaní “Levanduľový esenciálny olej”

Vylaďovač vody

Vylaďovač vody je prepojenie vody, slova a farby.

Je to krásna prispôsobivá ozdôbka na váš pohár, fľašu či hrnček, ktorá blahodárne pôsobí na Vašu vodu priaznivým slovom a podporuje váš pitný režim. Je to dôležité pre vaše ZDRAVIE!!!

Pri jej tvorbe je zapájaná aj moc priaznivej farby.

Prinášam vám ozdobu, ktorá blahodárne pôsobí na vašu vodu a pitný režim. Je to unikátna kombinácia priaznivého slova a kombinácie farieb. Každý kúsok je jedinečný, 100% handmade tvorený srdcom.

P1150778 P1150387 P1150385 P1150321

Výhody a benefity vylaďovača vody pre Vás a váš hrnček:

 • + Máte originálny, jedinečný a svoj osobný vylaďovač vody
 • + Pôsobí ako ozdoba
 • + Individuálny dizajn
 • + Motivuje k pitného režimu (voda vám bude viac chutiť)
 • + Robíte veľký kus pre svoje zdravie, pretože 70% vášho tela a 90% vášho mozgu tvorí táto zázračná tekutina
 • + Obsahuje priaznivé slovo, ktoré blahodárne pôsobí na vaše zdravie
 • + Aktivizácia vody, farebné vyladenie

Čo stratíte ak si vyladovač vody nekúpite

– Stratíte možnosť mať 100% handmade produkt tvorený srdcom
– Váš hrnček bude nezíska na originalite
– Prestanete zameriavať pozornosť na pitný režim
– Nedostatok vody vám môže spôsobiť bolesti hlavy, dehydratáciu, slabosť, únavu, stratu schopnosti sústrediť sa, náladovosť…
– Nezískate nadštandardný produkt tvorený s ohľadom na moc farieb a silu slova

Bylinkárka Hanka Parmová rozpráva o liečivej sile a energetickej aktivácii vody. Ukazuje obrazy vody aktivovanej rôznymi energetickými spôsobmi z knihy Dr. Masaru Emoto.

Vylaďovač vody je krásny, estetický a príjemný doplnok pre váš pohár, fľašu či hrnček.

Vašu vodu vyladí slovom, dizajnom a tiež aj priaznivou farbou.

Každý kúsok je jedinečný, originálny a nenapodobniteľný. Pôsobí ako vaša ozdoba, ktorá vyladí vodu čo do seba prijímate. Sami ovpyvnite svoj pitný režim, pite vodu s chuťou. Zameriavajte pozornosť na pitný režim.

Vyladenou vodou dosiahnete, že robíte pre seba to najlepšie čo každý deň môžete.

Láskavosť Milujem ťa Love (3) Odvaha

Možnosť vytvorenia Vášho osobného Vylaďovača vody ohľadom na Vaše zdravie a farebné vyladenie, píšte: lenkaslnieckova@gmail.com

Prečítajte si súvisiaci článok: Voda

Prírodné citrusové oleje na skvelé ochutenie vody

Citrón – Lemon, Divoký pomaranč – Wild orange, Grapefruit doTERRA

Citrusové esenciálne oleje: Citrón – Lemon, Divoký pomaranč – Wild orange, Gapefruit doTERRA

Dýchali ste už citrusový esenciálny olej?
Ochutnali ste ho vo vode alebo ste sa ním natreli?
Cítili ste tú nádhernú vôňu, príliv energie, lepšiu náladu?

Fwd_ Podklady pre Pokracujuce vzdelavanie - lenkaslnieckova@gmail.com - Gmail (1)

Citrusové prírodné esenciálne oleje od doTERRA je možné užívať troma spôsobmi:

 1. Aromaticky: dýchaním-inhalačne, buď kvapku do dlaní, rozšúchať v dlaniach a dýchať, alebo rozptýliť v difuzéri.
 2. Lokálne: natieraním na pokožku –  môžete aplikovať aj neriedený, na problémovú oblasť alebo na reflexné body, meridiány. Môžete však použiť ako základ kokosový, mandľový olej…  Pozor citrusy sú fotosenzibilné, pre istotu sa vyhnite priamemu vystavovaniu sa slnečnému žiareniu počas 12 hodín po aplikácii, a natierame ho len na pokožku ktorá je chránená oblečením pred slnkom.
 3. Vnútorne: – 1-2kv do pohára s vodou a vypiť. Môžete použiť aj na ochucovanie jedál pri varení, či pečení koláčov 🙂

Citrusové esenciálne oleje nikdy nedávame do plastov a umelej hmoty, vždy iba do skleneného pohára!!!

Citrón – Lemon Essential Oil

citron

Tento esenciálny olej sa lisuje za studena z citrónových šupiek, aby si uchoval svoju delikátnu vôňu a účinné vlastnosti.
Citrón je známy ako silný aromatický, masážny a vnútorný čistič, ktorý sa dá použiť na doplnenie mnohých ďalších olejov. Rozptýlenie citrónu v miestnosti môže vyčistiť vzduch a podzvihnúť náladu. Môže sa tiež použiť na povrchy v celom dome ako netoxtický čisťič.
doTERRA Citrónový esenciálny olej je bezpečný na vnútorné použitie, aplikáciu na pokožku alebo aromatické rozptýlenie.

Grapefruit Essential Oil

doterra grapefruit

Je chutný, osviežujúci olej, ktorý pomáha posilniť imunitný aj lymfatický systém a je veľmi mocným antidepresívom.
Grapefruit čistí a detoxifikuje, blahodárne vplýva na mastnú pokožku, znižuje psychickú a fyzickú únavu, je protichrípkový. Osviežuje dych, lieči zapálené ďasná a má silné dezinfekčné účinky. Namočte si cez noc zubnú kefku do pohára vody s niekoľkými kvapkami Grapefruitu – vyčistíte ho od škodlivých baktérií. S týmto olejom môžete dezinfikovať dosky na krájanie aj povrchy v kuchyni,  alebo na omývanie ovocia a zeleniny.

Jeho účinok je široký – môžeme s ním ošetrovať pokožku hlavy, ak máte problémy s pokožkou hlavy (lupiny apod), pridajte do svojho šampónu alebo kondicionéru 1-2kv grapefruitového oleja.  Môžete ho zaradiť do programu na chudnutie, jeho inhalácia pred jedlom znižuje apetít. Uľavuje od symptómov chrípky a prechladnutia a v starostlivosti o pleť ho môžeme použiť na osvieženie starnúcej alebo uvoľnenej kože.

Divoký pomaranč – Wild Orange Essential Oil

wild orange

Pomarančový olej sa lisuje za studena z pomarančovej kôry, vynikajúco revizalizuje a energizuje. Prináša pocit tepla a šťastia, zatiaľ čo upokojuje zažívací systém. Využíva sa ako prísada do parfumov, jedál, či nápojov, jeho zloženie poskytuje protiplesňové, antibakteriálne, antiseptické, antidepresívne využitie. Okrem toho je olej protizápalový, silný antioxidant, dobrý na plynatosť v črevách alebo uvoľnenie koliky, a celkovú podporu tráviaceho systému, podporuje imunitný systém.

Pomarančový olej je dobrý na dezinfekciu, likvidáciu plesní a patogénov, je efektívny proti nádche a chrípke, hlavne pri jej prvotných príznakoch. Pomarančový olej podporuje elimináciu toxínov z tela a stimuluje lymfatický systém. Je povzbudivý a náladu povznášajúci a pritom zároveň upokojujúci, je vhodné antidepresívum. Je dobrý v prípadoch anorexie. Jeho hlavná zložka pomaranča, limonín, je silno protirakovinový. Tiež podporuje tvorbu kolagénu v koži, eliminuje vrásky, podporuje hojenie tkaniva.

TIPY na použitie citrusových esenciálnych olejov (Citrón, Divoký pomaranč, Grapefruit…)

Domácnosť
1. Zabudli ste vybrať prádlo z práčky? Citrusový olej to všetko napraví,  navráti prádlu tú správnu vôňu späť.
2. Živica, lepkavá hmota zo stromov. Či je živica na koberci, oblečení alebo na vašej pokožke, citrusový olej je vynikajúci na odstránenie akejkoľvek mazľavej hmoty.
3. Zastavte mastnotu. Práve ste si opravovali bycikel. Vaše ruky sú mastné a čierne. Mydlo samotné vám to neodstráni, ale ak pridáte k tomu citrusový olej, tak sa mastnoty rýchlo zbavíte !
4, Dezinfikujte všetky povrchy. Pridajte pár kvapiek citrusového oleja do sprejovej fľaše spolu s vodou a zaútočte na všetky baktérie ktoré sú vo vašom okolí. Vyčistite si stoly, kuchynské linky, všetky povrchy nábytku. Na zosilnenie účinku môžete do bez-chemického čistého prípravku môžete pridať pár kvapiek octu ako najoblúbenejší tradičný prípravok.
5. Keď si chcete vyčistiť zanesený kameň ktorý sa vám nahromadil v sprche, nemusíte prakticky nosiť masku aby ste vydržali výpary. Vezmite si na pomoc citrusový olej a masku môžete odložiť. Maličké množstvo odstráni ten tvrdohlavý vodný kameň ktorý sa nahromadil.
6. Ošetrite kožu. Či jazdíte na Harley štýlovo alebo máte doma koženú sedačku, Vaša koža potrebuje z času na čas ošetriť. Použite handričku namočenú do citrusového oleja na ich pretretie. Tak ich pekne konzervujete a ochránite od praskania.
7. Naleštené striebro. Handrička s citrusovým olejom je super náprava na počiatočné štádium zašlosti striebra či iných kovov. Asi nepoužívate strieborný príbor každý deň, ale vaše šperky ako náhrdelník či náušnice y času na čas potrebujú trochu starostlivosti a lásky.
8. Eliminujte lepkavé. Citrusový olej vás môže zachrániť pred použitím nožníc, ak sa vám dostane niečo lepkavé do vlasov. Máte deti ktoré si radi dávajú tetovačky alebo nálepky na seba? Aj na toto to funguje. Nie však na skutočné tatoo, prepáčte.
9. Milujte naleštený nábytok? Vráťte svojmu nábytku kus života s citrusovým olejom. Pridajte pár kvapiek k olivovému oleju alebo netoxickému nábytkovému čističu. Zanechá krásny lesk a ochraňuje nábytok pred vysušením a nahrádza stratenú vláčnosť v antickom dreve, keďže sa dostane aj pod ošumelé miesta.
10. Odstráňte škvrny zo svojich riadov a príborov.  Multi použiteľný citrusový olej je výborný na čistenie oceľových vecí.
11. Vyčistite granit či iný povrchový kameň. Čo vám žije v póroch vašej kamennej či kameninovej kuchynskej linky alebo podlahy? Citrusový olej vyčistí do hĺbky všetky póry v kameni a zanechá skutočnú čerstvú arómu namiesto umelej syntetickej vône.
12. Oživte si svoju zubnú kefku. Ak vaša kefka vykazuje príznaky “únavy” doprajte jej kvapku citrusového oleja spolu s mätovým a uvidíte ako sa odstráni ten pocit “ochabnutosti”a zároveň dezifikuje.
13. Zapáchajúce tenisky, plesňové kúty či použitý nočník……to všetko prispieva k aróme bez ktorej sa radi zaobídeme. Difúzujte alebo nasprejujte citrusový olej a neutralizujte “smrady” pri ich zdroji!
14. Máte suchú pokožku? Zostali vám stopy po odlúpenej koži. Citrusový olej práve takého stopy vie dať pekne do poriadku!
15. Práve prinesené z pivnice alebo povaly! Veci sa odkladajú. Veci starnú. Staré veci nie sú na dennom svetle. Odožeňte ten starý puch a vráťte energiu starým veciam jednoduchým pretretím handničky s citrusovým olejom.
16. Zastavte šírenie baktérií na krájacej doske vo svojej kuchyni! Nikto nechce chutnať chemikálie ktoré máte na čistenie, odložené vo svojej čistiacej skrinke, ale pritom väčšina ľudí má rada chuť citrusov.
17. Majte pod kontrolou inváziu malých vošiek, prírodne. Malé vošky Aphidy – tie malé doterné chrobáčiky ktoré hodujú na Vašich ružiach či iných rastlinách. Citrusový olej alebo mätový spolu s vodou v sprejovej fľaši sú prírodným pesticídom, ktorý vošky a ich larvy zahubí pri kontakte. Vaše ružičky či iné rastlinky zostanú úplne nedotknuté.
Varenie a jedlo
18. Prísun energie. Na rýchly a povzbudzujúci prísun energie skombinujte pár kvapiek citrusového oleja a mätového oleja v sklenenom pohári vody a vypite. Pridať citrusový olej do vašej každodennej vody do sklenenej fľaše.
19. Pridajte trošku citrusového oleja do vašich koláčov! Je nespočetne veľa spôsobov ako pridať trošku tejto príchute do vašich dobrôt: Citrónová poleva • Citrónová náplň • Kyselkavý citrónový koláč • Citrónové zákusky • Citrónová glazúra • Citrónové štvorčeky • Citrónové cookies • Vynikajúca citrónová limonáda
20. Osviežte svoje predjedlo! S citrusovým olejom je nespočetne veľa spôsobov ako doľadiť pečeného lososa alebo rukolu. Krevety s citrónovým olejom. Citrusovým olejom pokvapkaná opekaná zeleninka (najmä brokolica).
21. Ochráňte čerstvé! Použite citrusový olej v spreji na čerstvo nakrájané ovocie aby ste ho uchovali čo najdlhšie čerstvé.
Telo a myseľ
22. Uvoľnite dýchací priestor! Keď pridáte do zvlhčovača pár kvapiek citrusového oleja, je to tá najlepšia cesta proti nádche, chrípke a iným potiažam horných dýchacích ciest.
23. Škriabe Vás v hrdle? Pridaním pár kvapiek citrusového esenciálneho oleja do teplej vody s troškou medu vám pomôže zmeniť ten nechutný škriabajúci pocit vo vašom hrdle, spomaliť škaredé prechladnutie a znížiť teplotu. Citrusový olej zabíja baktérie, ako aj vírusy.
24. Medíkovo krásne vlasy… bez použitia chémie. Tentokrát nechoďte do drahého vlasového salóna, ale urobte si doma preliv s citrusovým olejom. Len choďte na slniečko po tom čo ste si na vlasy naniesli citrónový olej a slniečko Vám osvetlí tie pramene ktoré si si natreli. Ale dajte pozor, naozaj to účinkuje! Pozor na pokožke je fotosenzitívny!
25. Zbavte sa plesne. Už ste unavení tým nepekným pohľadom na nechtovú pleseň? Citrusový olej je výborný na nechty, a pomôže zbaviť sa nechtovej plesne.
26. Zastavte nervozitu! Keď skombinujete citrusový olej spolu s levanduľovým do difúzera , zistíte, že sa cítíte menej napätý, v lepšej nálade, odhodlaný na nové činnosti a hlavne dobre.
27. Jasná myseľ, čisté sústredenie, čistý status a čisté vyhliadky. Je to naozaj dobré a prevonia celú miestnosť. Difúzujte alebo z daní dýchajte citrusový olej a máte to.
28. Vezmite tú horúčosť z oparu na perách. Keď máte opar na perách ktorý tak budí nielen vašu pozornosť, pokvapkajte ho pár kvapkami citrusového oleja (levandulu, kadidlo) a budete mať nového najlepšieho priateľa.
29. Dobrá nálada. Odožeňte preč tie chmáry smutnej nálady s troškou citrusového oleja. Či si zvolíte difúzovanie alebo nanesenie oleja na telo, bude to ťažké nezlepšiť náladu vám a tým ktorí sú s vami v miestnosti.
30. Keď zbadáte tú tvrdú zrohovatenú kožu na svojej päte (alebo lakti) pravidelne si naneste pár kvapiek citrusového oleja a čoskoro budete mať zmäknutú kožu!
31. Rozjasnenie pokožky! Citrusový olej pomôže odstrániť mŕtvu kožu a osviežiť unavené miesta. Domáca maska: jednoducho pridajte pár kvapiek citrusového oleja do malého množstva ovsenných vločiek a vody na domácu masku. Po tejto kúre sa cítite báječne!

Koľko oleja mám použiť?
Je dôležité si uvedomiť, že malé množstvo esenciálneho oleja použitého častejšie je zvyčajne efektívnejšie.
Dospelý: Dospelí zvyčajne používajú 2 – 4 kvapky.
Deti: Ľudia zvyčajne používajú 1 – 2 kvapky pre deti. Pre malé deti, alebo ľudí s citlivou pokožkou, rozrieďte esenciálny olej v približne jednej kávovej lyžičke kokosového oleja.
Ako často mám používať esenciálne oleje?
Preventívne použitie, prípadne malé zdravotné problémy – použitie esenciálneho oleja raz je dostačujúce. Ak účinok pominie za nejaký čas, jednoducho použite olej znovu. Nie je nezvyčajné, že ľudia používajú pár kvapiek každé 2 – 3 hodiny.
Závažné, chronické zdravotné problémy – najlepšieho výsledku sa dosiahne používaním niekoľko navrhnutých olejov naraz, 2 – 4 krát za deň.
Esenciálne oleje by sa nemali dostať do očí, alebo do vnútra ušného kanálika. V prípade liečby závažných ochorení alebo počas tehotenstva konzultujte použitie esenciálnych olejov s ošetrujúcim lekárom.

Získate členstvo v klube doTerra s možnosťou nakupovať v budúcnosti všetky oleje s 25% zľavou.
moje ID  4712521 Skvelé však? Ak chcete vedieť ešte viac, napíšte mi lenkaslnieckova@gmail.com 

Prečítajte si tiež: Esenciálne oleje: Balíček Domáci Rodinný lekár

Zdroje: https://doterraoleje.webnode.sk/products/produkt-2/
https://esencialneoleje.sk/divoky-pomaranc-wild-orange/

Ľudské telo tvorí 0,5 % Kov a 7 kvadriliard atómov

Viete čo vás tvorí? a že 0,5% ste Kov? A že každých 16 dní sa mení 75% vášho ja?

Vieme, že sme zložení z malých častí, ktoré nás spájajú so všetkým vo vesmíre.
Spájujú nás so začiatkom všetkého 🙂

V jednu chvílu ste boli, asi tak na pol hodinky jediná bunka 0,1 mm veľká v maternici svojej matky. Dnes sa skladáte z 50 biliónov buniek –  neuveriteľne komplexných malých biologických strojov, ktoré sú o dosť väčšie a o dosť zložitejšie ako obyčajná baktéria.

Komunikujú, duplikujú sa, páchajú sebevraždu, bojujú s votrelcami a plnia špeciálne úlohy aby ste zostali nažive. Pracujú na základe fyzických a chemických zákonov a pužívajú mikrostroje k výrobe proteínov, spôsobu energie, zhltnutiu jedla, prepravovanie, prenášanie informácií, alebo reprodukcii.

Takže môžete mať deti. Vaša základná informácia je uložená vo vašej DNA, v molekule ktorá kóduje genetické inštrukcie použité o vývoji a v živote všetkých živých tvorov. Keď ju rozmotáte, je 2 metre dlhá. Keď skombinujete všetky DNA vlákna vo všetkých vašich bunkách, dostanete vlákno tak dlhé ako cesta na Pluto a späť 15 000 000 000 kilometrov!!!
Vaše DNA je priamym spojením s vašim úplne prvým predkom. Na sekundu sa nad tým zamyslite. V každej bunke vášho tela je vlákienko vecí, ktoré tu boli v rôznych formách už pred 3,4 miliardy rokov. Vyvinuli sa, mutovali, bilion krát sa duplikovaly. Priamo vás spájajú s prvými žijúcimi bytosťami na tejto planéte.
Môžeme povedať, že ste sa svojím DNA dotkli žijúcich bytostí, ktoré tu boli pred vami.

Ale vy ste viac ako vaše DNA.

Vaše telo je tvorené z 7 kvadriliard atómov. To je sedem miliard miliard miliard!!!

Približne 93% ľudského tela je tvorené z 3 prvkov: kyslík, uhlík, vodík. Kyslík a vodík sú prevažne vo vode. Voda tvorí 60% hmotnosti našeho tela, 90% našeho mozgu. Uhlík je najskôr jeden z najdôležitejších prvkov pre život – ľahko sa spojí s ďalšími atomami čo umožňuje tvorbu dlkých reťazcov molekúl, ktoré tvoria pevnú časť našeho tela.

Ostatných 7% ľudského tela je prechádzka po periodickej sústave prvkov: dusík, vápnik, fosfor, draslík, horčík, železo, flór, zinok, meď jód, selén, chróm, mangán, molybden, kobalt, lithium, stroncium, hliník, kremík, olovo, arzen, bróm. Tieto látky majú v tele svoje dôležité funkcie ako transport kyslíku, stavbu kostí a buniek, predávanie signálov, riadenie chemických reakcií…

Vaše telo sa neustále mení. Každých 16 dní sa obmení 75% vášho JA, pretože za to obdobie obmení zdravý človek 100% vody. Každý rok sa takmer 98% atómov vymení za nové a takmer všetky atómy, ktoré tvorí vaše telo ste ešte pred 5 rokmi nemali. Takže si môžete hovoriť ,,dočasná zbierka atómov” 😀

Ale odkial tieto atómy prišli?

Na počiatku vesmíru existovali prevažne atómy vodíku a hélia. Obrovské oblaky plynu boli čoraz hustejšie a hustejšie, až sa vlastnou váhou zrútili a dali tak vznik novým hviezdam. V jadre hviezd sa v extrémych podmienkach vodík premenil v hélium. Po miliónoch rokoch sa vodík vyčerpal a hviezdy začali umierať. V zlomku sekundy vznikli všetky prvky, ktoré dnes poznáme, vo veľmi extrémych podmienkach ako hviezdy zomreli a explodovali v supernovy. Väčšinu ich obsahu vyslali do vesmíru, zatiaľ čo jadro hviezd sa zrútilo a staly sa z nich čierne diery.

Tieto prvky cestovali vesmírom až pokiaľ nedorazili k inému mraku, ktorý pomaly dával vznik inej hviezde, našemu Slnku. Prvky, ktoré boli pred tým súčasťou hviezdy dali vznik planétam a našli si cestičku na Zem, kde umožnil vznik života.

Takže sme priamo prepojený s prvými hviezdami vesmíru. Sme súčasť vesmíru. Je ohromujúce, že sme nepatrná časť niečoho tak obrovského. Vieme, že sme zložený z malých častí, ktoré nás spájajú so všetkým vo vesmíre. Spájajú nás zo začiatkom všetkého a to je celkom pekná myšlienka.

Nie sme sami. Nikdy sme neboli sami. A nikdy nebudeme sami.

Aby sa vám správne regenerovali a obnovovali bunky organizmu je vynikajúci Komplex esenciálnych olejov na bunkovú obnovu vyrobený z esenciálnych olejov Certifikovanej čistej terapeutickej triedy®

Novoprime (DDR Prime)

DDR prime

DDR Prime Komplex 100% prírodných esenciálnych olejov na bunkovú obnovu je zmes vyrobená z esenciálnych olejov certifikovanej čistej terapeutickej triedy® zmiešaných na podporu zdravej bunkovej biogenézy, funkcie a obnovy.

Obsahuje čisté aromatické zložky kadidlo, divoký pomaranč, citrónová tráva, tymián, saturejka, klinček a niaouli ktoré v klinických štúdiách preukázali podporu bunkového zdravia a vitality.

V jadre každej bunky DNA uchováva inštrukcie na bunkovú obnovu, funkciu opravu a apoptózu. Keď je oslabená DNA, môže byť oslabené fungovanie buniek a môžu sa zrýchliť nezdravé stavy, ako skorý začiatok degeneratívnych stavov spájaných so starnutím.

Antioxidanty sú molekuly s jedným alebo dvomi nadbytočnými elektrónmi. Antioxidanty dokážu neutralizovať molekuly voľných radikálov zastaviť ich deštrukčný cyklus poškodzovania bunkovej DNA a oslabenej bunkovej funkcie. Aj keď naše telo dokáže vyprodukovať nejaké antioxidanty, v prvom rade sa spoliehame na zdroje antioxidantov v našej strave na neutralizáciu záťaže z voľných radikálov na bunky. Jedenie jedla bohatého na prírodné antioxidanty, ako je ovocie a zelenina, manažovanie stresu a limitovanie vystavovania sa externým zdrojov toxických molekúl voľných radikálov môže pomôcť podporovať bunkovú životnosť a vitalitu.

Primárne účinky DDR prime

 •  Podporuje zdravé rozmnožovanie a životnosť buniek redukovaním oxidačného stresu na DNA a iné veľmi dôležité bunkové štruktúry*
 • Podporuje zdravú bunkovú apoptózu a obnovu*

Čím je DDR prime jedinečný?

 • Vlastná zmes CPTG Certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy® kadidlo, divoký pomaranč, citrónová tráva, tymian, saturejka, klinček a niaouli
 • jedna 8-kvapková dávka (480 mg) má hodnotu ORAC 5.0 viac než 5,000
 • Dostupné v 30 ml fľaške, alebo ako tekutinové kapsule

Pre koho je určený?

DDR Prime je vyvinutý na použitie dospelými, ktorí sa zaujímajú o riešenie bunkovej regenerácie, funkcie a obnovy. Má výborné použitie na zdravie buniek, pri všetkých dlhotrvajúcich ochoreniach, regeneruje zdravé bunky pri rakovine a nádoroch.

Napomáha pri činnosti srdcovocievneho, imunitného, nervového systému, regenráci svalov, kostí, kože, vlasov.

Použitie: 

 • Natieraním – zrieďte podľa potreby s jedlým olejom a aplikujte na postihnutú  oblasť a na chodidlá
 • Dýchaním – kvapka do dlaní a dýchať, alebo Difuzérom rozptylovať do okolia
 • Vnútorne – Dospelý môžu užiť najviac 8 kv s jedlom ráno a večer, prípadne kvapnúť do vody a vypiť.

Zdravie je prianie každého z nás. Chcete si aj vy obnovovať a regenerovať bunky prírodne a voňavo?

pre viac informácií píšte správu: lenkaslniecova@gmail.com

Získate členstvo v klube doTerra s možnosťou nakupovať v budúcnosti všetky oleje s 25% zľavou. Skvelé však? Ak chcete vedieť ešte viac, napíšte mi:-) moje ID  4712521

Prečítajte si, bude vás zaujímať:

https://lenkaslnieckova.sk/2018/01/08/esencialne-oleje-balicek-domaci-rodinny-lekar/

https://lenkaslnieckova.sk/2017/12/11/100-prirodne-esencialne-etericke-oleje-pri-sporte/

 

 

*Tieto vyhlásenia neboli ohodnotené Štátnym ústavom kontroly liečív. Tento produkt nie je na diagnostiku, liečenie alebo prevenciu chorôb.

Zdoje: https://esencialneoleje.sk/novoprime-ddr-prime/