článok o Vernisáži Výstavy obrazov: Farebná Krása v Synagóge #Brezno

Keď sme s Veronikou Cerovskou dohadovali termín Vernisáže tak nám vyšiel krásny dátum: piatok 5.4.2004 o 5:00 hod poobede (piateho, piatok, o piatej 🙂

Synagóga Brezno. Výstava potrvá až do 29.4.2024. Choďte pozrieť. Oplatí sa vidieť na živo.

Výstava obrazov: Farebná krása, je už moja 42. výstava. Výstavy, ktoré som mala na Slovensku aj v zahraničí, môžete pozrieť TU: Výstavy – Lenka Slniečková (lenkaslnieckova.sk)

Medzitým ako som pripravovala obrazy na Výstavu, som získala spoluprácu s HEFU a aj na Vernisáži som chcela odprezentovať túto Slovenskú firmu, ktorá vyrába niečo ako ,,TOFU“ ale bez sóje. Nie je to plné estrogénov a neochladzuje to organizmus. Sú to pomleté konopné semiačka na pastu a je to v konzistencii ktorú môžete krájať, mrviť, či pučiť. Dá sa použiť na surovo, opiecť, dusiť, použiť na chlebík, na ryžu, na zeleninu, na šalát, na čokoľvek.

Deň vopred som napiekla koláčiky Tartaletky s  #HEFU (konopným tofu plným bielkovín, minerálov a vitamínov) ktoré chutí niečo medzi orieškovou pastou a tvarohom a dá sa použiť na slano aj na sladko. Skúšala som aj žihľavovú nátierku.

Môžete objednať na: www.hefu.sk a ak poviete Heslo: Slniečko, získate niečo naviac 🙂 ako darček

Okolo 14 hod prišla aj Monika Grlická vyložiť aparatúru ku piánku.

Ako prvá prišla na Výstavu pozrieť moja priateľka Monika Pšenčíková a doniesla mi krásny Darček hrnček na čaj, motýlika v krásnej taštičke. A ochutnala aj Čučoriedkovú Hefu Tartaletku a aj som jej ešte dala domov na ochutnanie Kokosovú Hefu Tartaletku. Poslala mi potom fotku ako si ich vychutnáva s kávičkou a krásnym výhľadom.

Potom prišiel priateľ Zuzky nazvučiť techniku, aby Zuzka mala krásny jasný spev. To sa mu veľmi dobre podarilo a podčiarklo jej nádherný hlas. (Mala som aj súkromný koncert a aj som si zatancovala 🙂

Vernisáž začínala v 5 hod poobede, a ja som ešte nemala rozvešané štítky na obrazoch( ale teraz sú už takmer pri každom obraze, takže smelo môžete ísť a prečítať si popis obrazu zo zdravotného a psychologického ohľadu).

Veronika Cerovská prišla o 16hod a ešte sme vyladili a prevzdušnili priestor a obraz Bunka ľudského tela premiestnili do centra Synagógy. A po jej krajoch dali obraz MAD a 3D drahé kamene a mušle zo Španielska.

Okolo 16:35 už  začali prichádzať prvý hostia a priniesli mi veľa darov, za čo som nesmierne vďačná 🙂 Nádherné kvety a dokonca aj papuče ručne háčkované od Elenky, tričko s Breznom a rôznymi milými suvenírmi od nášho skvelého primátora Tomáša Abela a jeho skvelej rodinky.

Začali úvod Vermnisáže Monika Grlická zahrala ladnú melódiu na upútanie pozornosti hostí.

Potom nastúpila Veronika a Ja a celé moderovanie prebehlo super, hostia sa dobre bavili, smiali sa, atmosféra bola krásna. Tomáš rozprával historky zo základnej školy tak sme sa riadne zabavili 🙂

Hostia chodili za mnou opakovane aké je to krásne, aký sú dojatí, nadšení. Evka bola aj 5x 🙂 Som veľmi vďačná, že Vám obrazy zlepšili deň a budete mať krásny zážitok zmyslov, vôní, chutí, sluchového pohladenia, pohody.

Zuzka Kollárová Paulovičová nádherne spievala a Monika Grlická mi na piánku zahrala aj moju obľúbenú hudbu z Popolušky.

Zuzku nájdete v Brezne v obchodíku s Talianskou módou: Prestige (Odporúčam navštíviť majú tam krásne originálne kvalitné veci).

A Moniku nájdete v Brezne v rodinnej formičke:  www.walys.sk (ak niečo staviate alebo prerábate, tak tu nájdete širokú ponuku)

Celá Vernisáž prebiehala skvele. Opakovane za mnou chodili ľudia a chceli sa fotiť a baviť o umení a obrazoch. Rozprávali mi svoje dojmy, nadšenia, super energiu. Ako krásne na nich obrazy vplývajú.

Synagóga Brezno má vyše 80 obrazov na 2. poschodiach. Výstava potrvá do 29.4.2024 podľa otváracích hodín Synagógy. Ak chcete ísť pozrieť cez víkend, dá sa. Ale musí byť skupinka minimálne 5 osôb a nahlásiť sa vopred v Zvonici Brezno. A môžete tam ochutnať aj špeciálnu kávu, lebo majú vlastnú pražiareň.

Obrazy sú tvorené Enkaustikou, Akrylom, Olejom, Kombinovanou technikou. Budete veľmi prekvapený, aké špeciálne materiály používam na tvorenie. Je to neopakovateľný zážitok, oplatí sa ísť pozrieť 🙂

Tu je aspoň malý náhľad, ale na živo je to oveľa krajšie 🙂

Prišli Brezňania zo širokého okolia, dokonca z Valaskej, Banskej Bystrice, Rimavskej Soboty… Prišla aj moja dlhoročná milá priateľka a parádna žena ktorá si zaslúži obdiv Alenka Káanová.

Zábava bola super. Zážitok zmyslov. Lahodná hudba, krásna vôňa pomarančového oleja, vynikajúce koláčiky, fajné víno, nádherné obrazy.

Všetkým sa páčilo a chutilo. Dokonca malý Tomáško napísal do knihy hostí že ďakuje za parádnu Hostinu 🙂

Končili sme až po 19 hod a domov išli Taxíkom. Vyprevádzala nás Veronika a Mirko.

 

Večer sme si s Maťkom ešte dali kúsok vína z čiernych ríbezlí a a urobila som šampiňóny na karamelizovanej cibuľke so špadovo-žitnými buchtičkami. A s radosťou a dobrou náladou išli v láske spať.

Ešte raz dávam do pozornosti otváracie hodiny Synagógy Brezno.

Výstavu Farebná krása si môžete ísť pozrieť do 29.4.2024.

Otváracie hodiny Synagógy Brezno:

Pondelok: 10-12hod a 15-17hod. Streda: 11-13hod. Piatok: 10-12hod a 15-17hod. Ak chcete ísť pozrieť cez víkend, treba sa dohodnúť vo Zvonici Brezno aby Vám prišli otvoriť.

A už keď budete v Brezne, choďte pozrieť aj Double Red Cars Brezno, majú tam špeciálne jedinečné auto na svete Rabbit AK 47 ku ktorému som maľovala obrovského Zajaca -ako príbeh auta, ktoré stvoril Adam Králik. Je to najväčšie múzeum áut v Európe, tak oplatí sa ísť pozrieť a najesť v extra zaujímavej reštaurácii, na svoje si prídu aj ,,Fajnšmekry“

Oplatí sa. Krásny dník a nech sa Vám darí v láske, zdraví, šťastí. A myslime na to, že farby nám veľmi pomáhajú.

Ak by ste chceli obraz z výstavy, tak mi píšte, lebo niektoré sú už rezervované. S láskou

Lenka

 

 

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>