kniha Umenie Zdravia

Hurááá, končene som dopísala knihu, ktorú som tvorila 8 rokov. Je to e-kniha Umenie zdravia. Výživa a Varenie v kruhu 5 elementov podľa čínskej medicíny.


Túto knihu som písala 8 rokov, od doby ako som odišla zo zdravotníctva, keď som pochopila, že človek nevyzdravie užívaním liekov. Toto nie je kniha, ktorú prečítate za deň, alebo za týždeň a odložíte. Budete sa k nej vracať dlho, možno celý život. Pretože pochopíte, že to, čo tu nájdete, je esenciálne dôležité pre vašu zdravú existenciu. Všetky pojmy sú tu podrobne vysvetlené, už nemusíte pátrať v mnohých knihách, ako som to robila ja. Ak niečomu nerozumiete, nevadí, berte to ako keď čítate detektívku, dôjde na všetky rozuzlenia a postupne všetko pochopíte.
Prečo som napísala túto knihu:

 • Pretože ako zdravotníčka som pozorovala, že zdravie človeka enormne klesá.
 • Pretože je veľmi veľa dezorientácií ohľadne stravovania a človek ani len netuší, čo je skutočne pre jeho telo zdravé.
 • Pretože som preštudovala veľmi veľa kníh a dokonca aj knihy Tradičnej čínskej medicíny sa v určitých veciach líšia.
 • Pretože knihy sú písané odborne a pre laika niekedy dosť nezrozumiteľne.
 • Pretože som si urobila vlastný výcuc a postup ako to správne zaradiť do praxe, aby to fungovalo.
 • Pretože varenie je náš každodenný úkon a prijímanie pokrmu, jeho strávenie je to, čo nás tvorí.
 • Pretože možno to, čo ste sa dočítali o zdravom stravovaní a to, čo sa koluje u vás v rodine o zdraví, môže byť úplne inak.
 • Pretože s touto knižkou a s návodom krok po kroku budete napredovať rýchlejšie a cítiť sa každý deň lepšie.


Upozornenie: na základe príznakov nejde stanoviť presnú diagnózu sebe ani iným. Pre stanovenie diagnózy vyhľadajte dobrého terapeuta čínskej medicíny. Tieto informácie vám majú slúžiť k pochopeniu vzniku ochorenia. Aby ste si vedeli preventívne určiť tendenciu k horúčave, alebo chladu a mohli si vybrať správne vhodné potraviny a aby sa váš zdravotný stav lepšil.

V tejto knihe vám chcem porozprávať príbeh umenia zdravia, stráviteľnosti a výživy.


Vy sami sa rozhodnite na akú cestu chcete ísť.

Trápia vás choroby? Trápi vás únava? Máte problém s nadváhou a chcete schudnúť? Bojujete s nedostatkom energie? Máte bolesti a ťažkosti s trávením?
Na tieto vaše problémy je tu riešenie, ktoré viete účinne použiť.
Držíte v rukách nesmierne dôležitý nástroj na prebudovanie zdravotného potenciálu, ktorý vo Vás drieme. Týmto nástrojom je správna výživa.

Garantujem vám, že je to záchrana pre vašu životnú vitalitu a pokrmy. Pokrmy, ktoré si uvaríte, budete jesť s chuťou a pôžitkom. V knihe sa dozviete všetko o tom, čo je pre výživné varenie podľa 5 elementov podstatné.

Cieľ je výzva k životnému štýlu, ktorý si určíte sami.

 • Trápi vás situácia nevýživných potravín?
 • Neviete ako zdravo variť?
 • Máte málo času, aby ste dlhé roky bádali o výžive?
 • Neradi vážite potraviny? Riešite všetko od oka?
 • Zaujímate sa o svoje zdravie a o zdravie svojej rodiny?
 • Dbáte na prevenciu a upevňovanie zdravia?
 • Dbáte na kvalitné potraviny a radi skúšate nové pokrmy?
 • Baví vás variť?

Ak ste odpovedali áno, táto kniha je priamo pre vás. Budete nadšení, pretože po prečítaní tejto knihy nájdete odpovede na otázky a môžete sa priamo pustiť do akcie. Budete sa cítiť vitálne, v dobrej kondícii a radosti.

Kedy je najlepšie začať?
Najlepší čas na premenu je TERAZ.
Výzva: Hneď na začiatok si napíšte na papier, čo vás presne trápi a ako sa cítite. S čím máte najväčší problém. Ako to s vami teraz vyzerá.
Čo je váš problém a potrebujete riešiť:

 • Trávenie:
 • Spánok:
 • Stolica:
 • Močenie:
 • Imunita:
 • Iné:

V tejto knihe prepájam západné medicínske znalosti s východnými tradičnými vedomosťami. Verím, že sa u vás vyvinie uvedomelá voľba potravín a metódy ich prípravy prenesiete do praxe skúseností a chápania.
Všimli ste si, že či už otvoríte časopis, alebo zapnete televízor, odvšadiaľ na vás ,,skáču” osvedčené diéty?
Môžem vám povedať, že po rokoch štúdia na zdravotníckych školách a praxe v nemocniciach a ambulanciách som si všimla, že nielen pacienti nevedia čo majú jesť, ale ani zdravotníci.
Téma zdravia sa točí okolo tabletiek. Veľakrát mi pacient povedal, že on si radšej vyberie tabletku, lebo na premenu životného štýlu ,,nemá čas”. A tak mu pribúdali nežiadúce účinky z liekov a na to ďalšie lieky, aby tlmili nežiadúce účinky…

Prišlo však obdobie, keď som sama začala mať zdravotné problémy a chcela som riešiť veci inak ako tabletkami. Moja premena stravy začala štúdiom Terapie farieb, Čínskej medicíny a tiež jednou výzvou, pri ktorej som si najskôr myslela, že zomriem. Celý môj príbeh si prečítate tu: https://lenkaslnieckova.sk/o-mne/ .
Keď som videla, že nie všetko čo sa učí na školách a prezentuje sa, je zdraviu prospešné, začala som skúmať. Niektoré potraviny vyvolávajú choroby a stačí ich vynechať z jedálnička a telo naštartuje svoj samoregeneračný proces. Začnete sa uzdravovať a oveľa lepšie fungovať. Keď som tieto účinky spozorovala na sebe, ucítila som premenu. Musím povedať, že teraz som 1000 x zdravšia ako pred 10 rokmi.

Verím, že po objasnení potravín ako pôsobia v našom organizme si aj vy budete vedieť múdro vybrať, čo je pre vás najvhodnejšie a sami si regulovať svoj zdravotný stav.
Prebrať zodpovednosť za svoje zdravie je základ. Pretože iba tak môžete byť SebaVedomí, v SebaLáske.
Láska k svojmu zdraviu, k svojmu telu, aby fungovalo správne ako má a aby bolo v najlepšej možnej vitalite.

Táto knižka má slúžiť na uvedomelú voľbu potravín a ich prípravu v praxi.
Začnete pozorovať, že uvedomelá výživa začína meniť váš život.
Pozornosť, vnímavosť a rešpekt premení vaše vzťahy. Vzťah k sebe samému, k partnerovi, deťom, ostatným.
Už vyše 22 rokov študujem v oblasti zdravia, prevencie a výživy. Nikdy ma neprestáva udivovať hlad verejnosti po nutričných informáciách.
Nájdete množstvo informácií o strave, takmer v každom časopise je osvedčená diéta, v novinách, televíznych rubrikách sa neustále diskutuje o strave.
Keď vidíte ten príval informácií, máte pocit, že viete čo robiť, aby ste zlepšili svoje zdravie?
Hoci informácií a názorov je množstvo, len veľmi málo ľudí skutočne vie, čo by mali robiť aby boli zdravší.
Skutočná veda je pochovaná pod nánosom irelevantných, alebo dokonca škodlivých informácií: paveda, módne diéty, propaganda potravinového priemyslu.
Celé roky som jednoducho jedla to, čo nám dávali na obedoch a o čom sa tvrdilo že je dobré. Všetci sme jedli to, čo nám chutilo, alebo čo bolo dostupné, prípadne čo sme sa naučili jesť v detstve.
Odpoveďou na zdravotnú krízu je výživa, ktorú si každý z nás každodenne vkladá do úst. Je to jasné ako facka.

To, čo o výžive nevieme a čomu nerozumieme nám môže ublížiť.
Ak hľadáte iba dvojtýždňový stravovací plán na schudnutie, táto kniha nie je pre vás.
Apelujem na vašu inteligenciu, nie na vašu schopnosť postupovať podľa receptu, alebo týždenného menu.
Sun Simiao, slávny lekár, raz prehlásil, že nebude ošetrovať nikoho, kto nebude ochotný najprv premeniť svoj spôsob stravovania. Výživa je spôsob ako si udržať zdravie.
Učenie o výžive je základom Čínskej medicíny, jadrom spôsobu ako si udržovať zdravie.
,,Mám lekársky predpis na maximálne zdravie, ktorý je jednoduchý, jasný a ponúka viac úžitku ako akýkoľvek liek či zákrok, a to bez vedľajších účinkov. Tento predpis nie je iba stravovacím plánom, nevyžaduje si každodenné počítanie kalórií. Ide o premenu spôsobu akým sa stravujete a žijete a mimoriadne zdravie, ktoré pomocou neho dosiahnete”.
Stručne povedané, ide o mnohopočetné zdravotné prínosy konzumácie rastlinných potravín a podceňované zdravotné riziká konzumácie živočíšnych potravín, vrátane všetkých druhov mäsa, mlieka a vajec .” (Campbell, Čínska študia)

Nájdete tu vedecké dôkazy prezentované zrozumiteľnou formou. Ostatné je na vás. Väščina z  dôkazov pochádza z humánnych štúdií z komplexného skúmania stravy a ochorení.“ (Campbell, Čínska študia)
Boli zhromaždené stovky, možno tisícky hodín štúdia a roky praxe do prehľadnej kocky. V tejto knihe sa v čo najkratšom čase naučíte ako fungujú vaše orgány, čo s čím súvisí. Ktorý orgán, ktorá chuť ovplyvňuje, čo zaradiť do svojich pokrmov v ročných obdobiach, aby sa telo vyživilo a naopak čo vynechať aby sa neoslabilo.

Na začiatok vám odhalím dve zlaté tajomstvá:

 1. Prvým tajomstvom je systém – odhodlaný a oduševnený prístup. Hriechy ako lajdáctvo, nepravidelnosť, lenivosť a neorganizovanosť zmárnia všetky vaše sny o dosiahnutí úspechu – prekazia akúkoľvek snahu získať z výživy maximum a posilniť telo, srdce a myseľ.
 2. Druhým tajomstvom je inšpirácia. Vypočujte si inšpirujúce príbehy a výživové tipy, ktoré vás v rozvíjaní kreatívnych tvorivých kuchárskych schopnostiach posunú ďalej.

Dám vám inšpiráciu a formu. Na vás ostáva nezvratné rozhodnutie vytýčiť si plán a uskutočniť ho.
Ak to myslíte s výživou vážne, máte len dve možnosti: Buď začnete robiť akciu a podľa tohto si variť, alebo sa nikam nedostanete
Vyhnite sa neúspechu – s pomocou  Mapky potravín, Receptára a Denníka  varenia v kruhu podľa 5 elementov.
Dvere príležitosti sú otvorené. Kľúč máte.

Silu a Moc výživy, ktorá vám dosiaľ unikala, máte konečne na dosah!
Tie dvere sa nachádzajú na týchto stránkach a vo vašom srdci.
Tak do nich vstúpte!
Sila, myslenie a vitalita sú bez zdravia bezvýznamnými kvalitami.
Pri správnej výžive by sa mali tieto kvality zlepšovať ruka v ruke.
Vynaložila som úsilie, aby ste jednoducho pochopili čo s čím súvisí a ako to výživou ovplyvniť.
Napriek tomu, každý z nás je individuálny, preto počúvajte svoje telo a postupujte pozorne na vlastné riziko.
Za svoje telo ste zodpovední sami, tak sa oň aj príkladne starajte.

V prípade rozvinutých ťažkostí skôr ako začnete s premenou výživy, doporučujem poradiť sa so svojím ošetrujúcim lekárom, alebo dobrým výživovým teraputom. Dávajte na seba pozor!
Výzva pre Vás
Napíšte si teraz na papier:

 • Aký je váš cieľ?
 • Prečo sa má u vás uskutočniť premena stravovania?
 • Čo sa tým má dosiahnuť?

V e-knihe Umenie Zdravia som popísala svoje vedomosti, skúsenosti a praktické zručnosti ktoré som za 20 rokov nadobudla. Myslite na seba, na svoje zdravie, na svoje deti, lebo vy im dávate genetickú výbavu do života.

Píšem o tom:

 • ktoré potraviny ovplyvňujú ktoré orgány v tele a pod aký element patria
 • ktoré potraviny zaradiť v ktorú sezónu
 • ako sa harmonizovať keď máte nerovnováhu
 • ako zažať svoj tráviaci oheň a posilniť imunitu keď je slabá
 • ako stlmiť svoj blčiaci tráviaci oheň keď vám vystreľuje nahor na máte pálenie v žalúdku a tráviace ťažkosti
 • ktoré orgány spolu súvisia a ako sa vzájomne ovplyvňujú
 • ako nás ovplyňuje do akého tvaru potraviny krájame
 • ako na nás vplýva v akom hrnci varíme
 • a mnoho ďalšieho…


Viem, Reklama je v tejto dobe všade a preto toto máte Neklamu 🙂
Neverte mi. Verte vlastnej skúsenosti.
Po prečítaní e-knihy budete vedieť, že iba vy môžete prevziať svoje zdravie do svojich rúk a tak si mnohonásobne skvalitniť svoj život.

 • Spoznáte, ako jedlo ovplyvňuje telo aj myseľ.
 • Prídete na to, že netreba hladovať, ale počúvať svoj hlad.
 • Prídete na to, ako sa zosynchronizovať so svojím vnútorným biorytmom a načúvať svojim orgánovým hodinám.
 • Naučíte sa, že aj najlepšie jedlo môže byť pre zlé trávenie JED.
 • Naučíte sa, ako efektívne premeniť každé jedlo na LIEČIVÝ POKRM.
 • Prídete na to, že dokonalá strava nie je univerzálne jedlo, ale je to pokrm, ktorý naplní všetky vaše individuálne potreby.
 • Naučíte sa variť v kruhu podľa 5 elementov a tým každým pokrmom vyživíte všetky svoje orgány.

Máte k dispozícii jednoduchý, efektívny a prirodzený postup ako maximálne zefektívniť trávenie, aby ste mali čo najväčší úžitok.
Dostanete inšpiráciu a sebavedomie reálne premeniť svoje návyky jednoducho a prirodzene. Overíte si to priamo v kuchyni v praxi.

 • Po jedle by ste sa mali cítiť dobre, s príjemným pocitom v žalúdku.
 • Nejesť úplne do plna. Byť uvoľnení a nie v strese.
 • Po jedle by sme sa nemali cítiť unavení.
 • Mať radosť z objavovania nových chutí. Nehltať, vychutnávať.

Keď si prajete túto jedinečnú e-knihu aj s darčekmi a bonusmi, teraz je za príspevok 20 eur na účet: SK7509000000000303088636
Napíšte mi email: info@lenkaslnieckova.sk a svojou investíciou ma podporíte v ďalšom vzdelávaní a tvorení. Obratom vám pošlem e-knihu aj s darčekmi a bonusmi.

e-Kniha je bohatá, má vyše 500 strán a veľmi veľa farebných obrázkov pre ľahšie pochopenie. Verím, že sa k nej budete často vracať a premení vaše myslenie na jedlo.
Výhodou e-knihy je, že si ju môžete uložiť do telefónu, tabletu, počítača, lebo 500 stranovú knihu by ste so sebou nikde nevláčili. A máte k nej kopec darčekov a bonusov.
Môžete si ju čítať keď niekde čakáte v rade, keď cestujete, alebo na niekoho čakáte. Takto si veľmi zmysluplne vyplníte svoj čas vzdelávaním.
V budúcnosti by som chcela vydať aj hmotnú knihu, ale ako mi bolo povedané, bola by veľmi drahá keďže je celá farebná. Ale ak sa nájde sponzor, ktorý by tlač knihy podporil, prosím informujte ma na email: info@lenkaslnieckova.sk
Naše bunky môžu byť tvorené iba z toho čo do seba dávame. Myslite na to, pri každom súste čo do svojich úst vkladáte že buď je to pre vaše telo JED alebo LIEK.

Verím, že sa vám v dobrom premení život a zlepší zdravie a imunita (keďže 75% imunity je v tráviacom trakte)
Nádherný deň a nech sa darí
Lenka
Pre lepšiu predstavivosť som dala knihu Umenie zdravia vytlačiť.

Môžete sa pozrieť čo sa v nej naučíte a objavíte 🙂

Nahrala som pre vás videjko ešte s detajlnejšou ukážkou, aby ste videli ako to presne v knihe vyzerá a aké bonusy a darček získate 🙂

PS: (v eKnihe sú písmená a obrázky väčšie ako v tlačenej verzii pre lepší prehľad v telefóne, tablete či počítači)

kniha Umenie Zdravia podľa 5 elementov 1.úvod

knižka Umenie Zdravie podľa 5 elementov 😍 2. náhľad do knihy

môžete mi napísať email: info@lenkaslnieckova.sk
alebo si rovno objednať

eKniha teraz za špeciálnu cenu 20 eur
tlačená kniha (keďže je celá farebná a dávam ju vytlačiť len na prianie 70 eur) ale aj tak sa oplatí, keď milujete knihy do ruky. Môžete si do nej písať poznámky, čiarkať čo je pre vás dôležité a neustále sa vracať k súvislostiam. Je mega 🙂


Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>