September mesiac obličiek, kovový kohút

September je mesiac obličiek (Ki), energia kovový kohút podľa čínskej medicíny.

Sezóna je jeseň – obdobie hrubého čreva a pľúc. Teda treba najviac podporiť tieto orgány mesiaca a sezóny.

Je to mesiac na kontenpláciu, na uvedomenie si čo vám ešte slúži a čo chcete opustiť. Na rekapituláciu predchádzajúceho obdobia. Urobte zmenu vedome a predídete šoku.

Obličky sú vzťahy – hlavne človek by si mal zhodnotiť ako je na tom vo vzťahu sám so sebou, mať sa rád. Sústrediť sa na seba. Lebo iba z plnej čaše môžeme dávať druhým. Najprv musíme byť sami v sebe spokojní a naplnení. Je to dôležitý mesiac na premenu životného štýlu. Vyskočiť zo svojej zóny komfortu.

Zaradiť požívatiny posilňujúce obličky. Viac o tom si môžete prečítať v tomto článku (na jeho konci sú aj vypísané poživatiny na posilnenie obličiek čo zaradiť do pokrmov.) 

Treba si dávať pozor na patogén chlad. Obličky to najviac poškodzuje. Meridián obličiek sa nachádza na spodku chodidla, tak už netreba chodiť bosí aby ste si nenatiahli do seba chlad (iba ak ste v horúcom počasí môžete chodiť bosky).

Pozor tiež na chlad a vlhko ktoré sa rado kumuluje do panvy, podbruška, gynekologicko – urologických orgánov (maternica, vaječníky, močový mechúr.) Chlad a vlhko sa vie prejavovať ako cysty, hrčky, stagnácia.

Treba si tiež dať pozor aby sa chlad nenatiahol cez kríže, chrbát, od nôh. Ako sa vraví kríže, uši a nohy v teple vám zaistia pohodu v septembri. Uši sú energetický vývod obličiek a preto si zaistite vlnenú čelenku a tiež si môžete dopriať vlnené ponožky, vlnený sveter. Alebo 100% hodvábnu šatku (maľujem krásne môžete si vybrať z ponuky podľa farby ktorá vás podporí, alebo dať si namaľovať podľa dátumu narodenia)

Vlna má peckové vlastnosti (podobne ako hodváb) v lete chladí a v zime hreje. Sú to TOP materiály, ideálne na oblečenie. Doporučujem merino. milujem ho na turistiku. Nie ako keď máte na sebe polyester -umelina smrdí keď sa spotíte. Vlna nie. Uschne rýchlo a nesmrdí. Dobre odvádza pot od tela.

Tiež je skvelá MOXA. (v októbri bude čas na

 

posilnenie imunity, už teraz sa ku mne môžete objednať). Ale aj v týchto dňoch je skvelá moxa pupku alebo v oblasti oproti pupku -Ming men špeciálny bod Brána života, ktorý posilní našu životnú silu.

Už vypúšťame zo stravy surovú zeleninu a ovocie, začíname viac zahrievať. Blanšírujeme, paríme, dusíme, varíme v šťave, pridávame viac polievky.

Dbáme na teplé raňajky. Pridávame zahrievajúce korenie (škorica, anýz, klinček, fenikel, zen shen).

Môžeme aj v malom množstve čili alebo zázvor, ale po ich konzumácii dbáme na to, aby sme boli 2 hodiny doma v teple, lebo sa nám otvoria póry tela a keby ste vyšli von na chlad alebo vietor, mohli by ste ho ľahko do seba natiahnuť. Dbajte na túto zásadu vždy!

Odstránime zo stravy zavlhčujúcu a studenú stravu. Vyhýbame sa jogurtom, syrom, tvarohom. To by vám mohlo iba pridať na tuku a stagnácii v tele.

Zaradíme pravidelný pohyb. Prechádzky, beh, plávanie, turistika…

Ak máte problém s cirkuláciou krvi v perifériách-koncových častiach, pridajte tiež Ginko biloga. Pomôže pri studených rukách a nohách a tiež prekrví dobre mozog. Priaznivo si zlepšíte pamäť. Super je tiež pridať esenciálny olej Kadidlo a Onguard (napíšte mi objednám vám).

Ak ste si do teraz dávali ráno teplú vodu s citrónom, vymeníme ho za jablčný ocot, ktorý má zahrievajúci charakter (stačí 1-2lyž. do vody) a aktivuje metabolizmus a zároveň podporí pečeň (LR) a žlčník (GB).

Tento mesiac môžu prísť nové možnosti. Otvorte sa novému a zapojte sa do diania okolia.

Ako som už na začiatku písala ideálna je tento mesiac očista organizmu ak sa necítite unavený a vyčerpaný (aby ste si nevysilili obličky). Ale super je piť 2 týždne 2x denne žihľavový čaj aby sa obličky pripravili na očistu a dobrú filtráciu toxínov z krvi. Lebo inak by sa mohli usadiť toxíny v kĺboch čo iste nechcete. A až potom si dať presne namierenú očistu. Lebo v hrubom čreve sa môže nachádzať 5-15kg starých usadenín. Ak ste si nikdy nerobili očistu môže to byť raj pre parazity.

Mačkám, psíkom sa robia očisty 2-3 x ročne a človek si niekedy nikdy za celý život neurobí očistu. A pritom prichádzate do styku s ľuďmi, zvieratami, občas vás niečo uštipne. To všetko môže zaviesť mikróby, parazity. Ak jete mäso, mliečne výrobky tak si treba určite urobiť očistu, aby ste neboli v zime zahlienený a často chorý. Výrazne si zvýšite imunitu.

Ak si prajete očistu, píšte mi správu info@lenkaslniečkova.sk objednám vám 🙂

 

Pre viac info o obličkách a močovom mechúri sa dočítate TU.

Energetická matka obličiek sú pľúca. Môžete si robiť dýchacie cvičenia v hodine pľúc od 3-5 hod ráno. Ak ešte nemáte stiahnuté Orgánové hodiny. Stiahnite si ich TU ZDARMA.

Zaraďte potraviny / požívatiny hlavne

  • prirodzene sladké (koreňová zeleniny, tekvica, batáty…),
  • jemne kyslú (kvašáky, kimči, kyslá kapusta 1-2lyžica každý deň terapeuticky, jablčný ocot…),
  • slaná (morské riasy Nori, Arame, Wakame, Kombu…),
  • jemne štiľavá (chren, pór, cesnak, cibuľa…)
  • jemne horká (1-2 kocky kvalitnej horkej vegan čokolády nad 70% kakaa)
  • na odvlhčenie organizmu je super slzovka + pšeno. A tiež sú dobré obilniny ovos, kukurica, ryža, špalda. Ako správne variť obilniny sa dočítate TU
  • obličky milujú všetko čierne: čierny sezam, čierne fazuľky (ale aj všetky druhy fazuliek lebo je to tvar obličiek), čierna šošovica Beluga, čierna ryža, čierne korenie, čierna rasca, …
  • super sú pridávať semiačka a orechy: lieskovce, mandle, píniové orechy, para, tekvicové semienka, slnečnica, vlašské orechy…
  • A pridávame zdravé tuky: bio slnečnicový olej, tekvicový olej, olej z čiernej rasce

Ak už príde do tela chlad a vietor snažíme sa ho zahriať a vyhnať z tela.

Chlad vyženieme zázvorom, čili, vareným črevným vínom s perníkovým korením a škoricou. Ľahnúť pod perinu a vypotiť sa. Neísť 2 hodiny von. Prevencia: chrániť nohy, kríže uši. Lebo obličky sú naša životná sila a vitalita.

Vietor vypudíme pomocou šípkového čaju, čaj z chryzantémy jedlej, myšieho chvostíka. Prevencia: chrániť krk pred vetrom. Lebo vietor je pôvodca viac ako 100 ochorení. Pomôže hodvábna šatka, alebo šál (v prípade záujmu mi píšte)

krásny dník v zdraví a nech sa darí 🙂

Lenka

 

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>