doTERRA konferencia 2021 Stronger Together

doTERRA organizuje každý rok medzinárodnú konferenciu. Tento raz kvôli prísnym opatreniam sa uskutočnila on-line pod názvom Stronger Together 2021. Malo to aj svoje výhody, keďže sme si to mohli pustiť na svojom počítači a bol sprístupnený záznam. Ak ste sa konferencie nezúčastnili, tak vám prinášam súhrn o novinkách a atmosfére podujatia.

Na začiatok hneď skvelé správy 🙂 Počas konferencie sa organizovala zbierka pre zavedenie pitnej vody pre deti  na vidieku v  Moldavsku.

Počas konferencie sa vyzbieralo 20175 eur

Kirk Jowers

začal konferenciu motivačným príbehom o Stingovi. Ani som netušila, aký mal životný príbeh, ale poučenie z toho plynie vytrvať na svojej ceste a hrať svoj ,,koncert“ ako by bol posledný. Neviete kto vás počuje a ako to vie premeniť váš život.

Zamyslite sa, čo pre Vás znamená doTERRA?

…spoločnosť, rodina, komunita, drobný farmári, produkty, spoločný cieľ, korene a koruna stromu…

Jedno je isté, spolu rastieme, spolu sme silnejší, spolu znamenáme viac.

Esenciálne oleje doTERRA  sú najviac testované, najviac dôveryhodné.

Naša Európska rodina doTERRA sa rozrástla. Dbáme na budovanie, posilňovanie vzťahov, motivačné školenia, stretnutia, online webináre, informovanosť.

Porovnanie:

v roku 2015    9075 členov vz. v roku 2020     252000 členov (a to bol ,,covidovy rok“)

Teraz máme etikety v 12tich jazykoch

viac ako 321 000 000 výnos

Robíme prieskum, aby sme pozorumeli ľuďom.

Po Európe sa veľmi rozšírili sfalošované oleje, a pandémia.

Tí, čo predtým kupovali pančované oleje, ktoré boli lacné, si uvedomili že je to čudné a že nemôžu byť čisté. Keď porovnali s esenciálnymi olejmi doTERRA, pochopili čo je 100% čisté, prírodné, terapeutické. Je to dokázané aj vedeckou cestou. 100% overitelnosť.

Trh je pripravený na nás a musíme žať na naše úspechy. Osobné odporúčania, práca v komunite, sieťach, to je cesta. Potenciál je obrovský.

Novinky:

 • 50% sa zvýšili objednávky za rok 2020, naďalej všetko rastie.
 • Nová web stánka, ktorá je intuitívnejšia
 • doTERRA znamená odolnosť v našej DNA, schopnosť prispôsobovať sa zmenám, vnútorná sebaistota.
 • Očakávame rok 2021 ako rekordný. Multimiliónový trh a more príležitostí.
 • Prieskum trhu a vyhliadky do budúcna.
 • 40% europanov využívajú viac EO v dôsledu covidu
 • 25% si uvedomuje kvalitu EO
 • 60% europanov si uvedomuje význam EO, veria, že majú svoje opodstatnenie
 • Expanzia v spojenom kráľovstve, v Južnej  Afrike, čoskoro otvoríme Tel Aviv, Mníchov, Moskva
 • V roku 2020 prijala doTERRA každé 3 dni nového zamestnanca. Zakladá si kultúru na diverzite a inkluzivite. Každý zamestnannec si zaslúži naše poďakovanie. Pochádzajú z 33 krajín.
 • Máme nové platobné možnosti: Pay Pal, googlePay, ApplePay pre pohodlné nákupy a platby. Jednoduchý prínos, zrýchli to proces online nákupov. Zlepší sa zážitok pri nakupovaní.
 • Výhody Diamantového kubu: viac produktov zdarma, exkluzívne darčeky, kumulácia bodov

Greg Cook 

je hlavný architekt našej odmeňovacej schémy. Filantrop, ,,Katalyzátor“  pri otváraní pobočiek na svete, ktorých je teraz viac ako 60 ! Hovorí, že začal malou pobočkou, skromné začiatky. Zobral si hypotéku a rok pracoval bez platu, tak tomu veril.

To, že máme najlepšie produkty to už vieme, ale všetko začína s ľuďmi. Treba sa nakontaktovať so správnymi ľuďmi v správnom čase. Mať nadšenie pre ľudí.

Keď otvárame nový trh, tak to funguje tak aj v bohatých aj v menej rozvinnutých krajinách. Kvalita a testovanie kvality EO je podstatou. Musíme mať kvalitný produkt, hodnotný, ktorý nemá byť cenovo nedostupný, aby mama ktorá sa stará o deti si ho mohla dovoliť. Aby ľudia mohli spravodlivo zarábať. Vždy sme mali peňažnú rezervu, aby sme mohli pridať tam, kde bolo potrebné.

Musia veriť tomu, že to bude fungovať. Každý potrebuje prírodné EO. Aromaterapia je cesta zdravia. Veriť tímu,  lebo sú to správny ľudia so správnymi zručnosťami, so správnym odhodlaním. Cítiť že sme pripravený na tento moment a toto je tá správna vec, ktorú máme v tomto správnom čase urobiť.

Zažite fantastickú skúsenosť s produktami. Toľko ich je a ja ich milujem.

Aj ak spočiatku tomu neveríte, ale ste otvorený experimentovať, tak to zažijete. Budete naplno odhodlaný, motivovaný, hrdý.

Je obrovský rozdiel či to robíte na 98% alebo na 100% jednoducho sa to vyplatí. Byť all in, byť celou dušou.

Zamyslite sa, čo vás motivuje keď máte finančný úspech? Je to nadšenie pre ľudí, ktorý sa na mňa spoliehajú, produkty, nové trhy, nová úroveň úspechu. EO sú pre nás požehnaním. Spoľahnutie  sa z medicínskych dôvodov, na dary matky zeme. Blaho na fyzické zdravie, duševné, emočné zdravie.

Greg Cook  hovorí, že je to Transformácia.  Najprv to bral ako zamestnanie, ale potom vnímal ľudí a ich tváre a vidíme, že ich život sa mení.

Priamy predaj je podstatou spoločnosti. Obrovská starostlivosť v rámci tímu.

Kultúra doTERRA je spirituálny zážitok, súzvuk, esencia matky zeme, podstata pre ľudí, kontak, vzniká puto bez ohľadu na vek, štátnu príslušnosť. Jednoducho fungujú ako hojivá esencia matky prírody a menia nám život.  Kultúra doTERRA spája. Welness spoločnosť.

V tejto dobe je podstata mnohých zdravotných ťažkostí psychického a emocionálneho charakteru. doTERRA pomáha odstrániť pocit osamelosti, odstrániť emocionálne problémy. Kamkoľvek na svete vnesie viac rovnováhy do svojho života.

 

Emili Wright

Vôňa asociuje udalosť z minulosti. Zamyslite sa, ako to funguje v ríši hmyzu, zvierat. Fungujú na prilákanie partnera, ale a na odpudenie keď ho nechcú.

Sila a moc vône. Keď vdýchneme, prejde to cez nos, ide do Amygdaly.

Keď ucítite mätu, prv ako vám mozog povie aha to je mäta, tak neurotransmitery vám povedia, toto ma nabíja, cítim sa nabudený, u iných vôní je to uvoľnenie, lepšie sústredenie, zlepšujúce tráviace problémy… u každého človeka to vyvolá trošku odlišnú reakciu.

Difuzérom ovplyvňujeme dianie okolo seba. Keď sa nadýchneme EO neurotransmitery okamžite menia náladu.

Keď nakvapkáme Wild orange – divoký pomaranč, tak je jedno čo ľudom poviete. Ak aj nejakú nie dobrú správu, aj tak majú dobrú náladu 🙂

Keď si ale dáte lacné synstetické oleje, telo sa snaží ochrániť vás pred nimi, vypudiť ich. Zamyslite sa nad tým čo používate, Vonné sviečky, chemické vône, parfúmy, chemické prostriedky na čistenie domácností a pranie bielizne…

Pri prírodných sa telo nechce brániť, ale pochopí, že chce toho viac, cítite pocit blaženosti.

Za začiatku bolo 10 samostatných EO a 25 zmesí.

Začali sme zmesou Whisper. Ženy majú radi parfúmy, radi voňajú, chcú byť atraktívne pre mužov. Reakcie žien boli úžasné a pôsobia skvelo aj na mužov. Super pomáha pri menštruácii. Na vankúš kvapka, aby sa lepšie spalo. Dáva pocit ženskosti. Zaujímavé je, že na každom človeku vonia inak dobre. Teraz v novej verzii Touch- kde je výživový benefit kokosového oleja s EO a tým vydrží dlhšie na pokožke. (aplikujte na zápästie, blízko srdca, za ušami, podbruško, okolo členkov – dôležité reflexné body na tele ženy…) Zaľúbite sa doňho, ale podeľte sa 🙂

Vraj sa pri tejto vôni veľmi dobre ,,tvoria detičky“ Tak môžete vyskúšať 🙂

Objavte a skúste skombinovať aj s Wild orange-divokým pomarančom, alebo iným olejom ktorý preferujte, vytvoríte si svoj originálny parfum.

Bergamot – vôňa citronu a trošku levanduľa. Linanol uvoľňuje, odburáva stres, má utišujúci účinok.

Ruža-sebaláska, láska pre iných

Jazmín-otvára naše srdcia, príjmať podnety

Cananga je sestrou Ylang ylang

Patchuli super pre pokožku

Môžu ho používať aj muži, a skombinovať s cedrom, santalom , sibirskou jedľou…

Balance, Adaptiv

Nové formy najpopulárnejších zmesí olejov pre naše blaho, hlavne mentálne a emocionálne blaho.

Vedci zistili, že máme 10 najčastejších nálad: stres, úzkosť, šťastie, relaxovanosť, pokoj, frustrácia, nuda, smútok, spokojnosť, pokoj, mier (50% negatívnych, 50% pozitívnych) ale 50% ľudí odpovedalo, že sa im menia nálady oveľa častejšie ako predtým a potom sa cítime nestabilný. Musíme sa stále nastaviť do pohody, homeostázy. Ale ako na to?

 • Potrebujeme zdravú výživu, dodávať čistú energiu nášmu telu (nezdravá výživa vedie k fyzickému a mentálnemu vyčerpaniu)
 • pitný režim (s kvapkou EO)
 • Pohyb každodenný, dostávame do tela dopamín, serotonín, endorfín. Je dôležité sa hýbať, aby ste sa cítili dobre, čokoľvek čo vám trošku naštartuje pumpovanie srdca (prechádzka, joga, bicyklovanie, behanie, plávanie, turistika…)
 • Kvalitný spánok po ktorom sa cítite oddýchnutý, obnova tela a mysle (ak nie je kvalitný spánok, človek je unavený, pomalý)
 • starostlivosť o seba samého – pozrieť sa do seba, cítiť sa vyrovnaný, stabilný a v pohode (meditácie, čítanie knihy…)
 • Dýchanie. Zamyslite sa ako dýchate. Keď zmeníte dýchanie, zmeníte aj fyzický stav, eliminujete stres, okysličíte celé telo, EO do dlaní pomaly sa nadýchneme, pomaly vydýchneme
 • Hýčkajte sa
 • používať EO

Adaptiv– zlepšuje mentálne bytie, pomáha prechádzať rôznymi bodmi v živote. (obsahuje Levandulu, Neroli, Magnoliu, Wild orange, Spearmint, Rozmarín, Copaiba, Sweet Gum)

Boli realizované výskumy, ktoré dokazujú, že sa človek po použití cíti pokojnejší a lepšie eliminuje stres.

Vyskúšajte nové formy Adaptiv:

 • Pridajte si upokojujúci olej do kúpeľa Adaptiv + bambucké maslo, hneď cítite priaznivý účinok na svojej pleti
 • Upokojujúca hmla – spray Adaptiv (na vankúš – podporí kvalitný nočný spánok)

Balance – zmes rovnováhy, veľmi prínosný, upokojuje, vytvára synergický účinok  (obsahuje Spruce-smrek, Frankincense-kadidlo, Ho wood-drevo, Blue Tansy, Blue Chamomile – dodáva zmesi modrú farbu)

Máme dôkaz účinku. Ľudia milujú rovnováhu, máme spústu recenzií o jeho efekte. Dá sa používať rôznymi spôsobmi, natrieť na chodidlá, na zápästie, na spánky, zátylok…

Vyskúšajte novinku Touch Balance.

S týmito produktami pocítite obrovský rozdiel vo vašom emočnom a mentálnom prežívaní.

Helichrysum – slamienka,, slnečné lúče“. Rastie v Albánsku.
V gréčitne Helios- slnko, Chrysos – zlato

Obsahuje unikátny prvok Italidiones, ktorý nie je v žiadnom inom esenciálnom oleji. Je to výnimočný olej, superhrdina, vôňa, ktorá inšpiruje odvahu a silu.

Slamienka je veľmi špecifická potrebuje veľa slnka, veľa vody, ale nemá rada pôdu, ktorá zadržiava vodu. Miesto kde sa pestuje v Albánsku je blízko moru na ploche 130 hektárov. Nepridávame žiadne veci do pôdy, má tu dokonalé podmienky pre pestovanie. Pôda tu je veľmi kamenistá a to je to, čo potrebuje. doTERRA platí farmárov viac za kg ako ktokoľvek iný a farmári si to cenia, preto sa o rastliny dobre starajú.

Pestovanie je dlhé a drahé. Nie je to zo semienka, ale planty zo skôlky, 60000 plantov-rastliniek na hektár a z toho je 3-5 ton bylinky.  1 tony je asi 1kg oleja (asi 200 malých fľaštičiek)

18000 ton suroviny bolo vyprodukované minulý rok.

Helichrysum je najlepší priateľ vašej pleti. Pocítite okamžite rozdiel.

Helichrysum Touch kombinovaný s kokosovým frakcionovaným olejom, pre  vás, deti, vnúčatá. Fantastické pre pokožku, to určite pomôže.

Nový difuzér Room – prenášateľný, nabíjateľný, veľmi tichučký

Cananga vôna je božská kvetinová, sladká, svieža, ukľudňujúca (trošku pripomína jemne Ylang Ylang)

Ďalšie typy na EO:

Riedené Oregano alebo Malaleuca – na nohy po bazéne, plesne, hrčky, odstraňuje bradavičky . Podporuje imunitný systém.

Oregano je super na zmäkčenie pleti – na chodidlá, päty riedený

Corekt X– na suché pery, na poranenia, pod oči…

Clove – super na zuby, riadne riedené aj deťom keď sa prerastajú zúbky

Copaiba -pomôže uvoľniť, vyčistiť myseľ, skvalitní spánok, super a pri tréningu človek je vitálnejší.

Krása prichádza z vnútra. Starajte sa o pleť, aby ste úplne žiarili. Dbajte na pravidelné vyčistenie pleti. Rad kozmetiky Verage, Sallubele, Yarow pom, Rose, Geranium (pomáha keď sa cítite ochudobnený o niečo),

Tešte sa so života, dbajte na to čo jete, s kým sa stretávate.

Užívajte LLV, Terrazyme ráno a večer.

Hýčkajte sa, používajte mlieko na ruky a telo.

Sme zodpovední za naše vlastné blaho. Treba vyživiť svoje bunky, aby boli spokojné a zdravé. Výborné sú EO na vlasy. Myseľ, telo a duša musia byť v harmónii.

Vytvorte si svoj originál parfum Stronger Together Blend

 • 3kv Patchouli
 • 4kv Pink pepper
 • 2kv Clary sage
 • 17kv Magnolia
 • 1kv Clove
 • 2kv Spearmint
 • 3kv Green mandarin

do 10ml Touch fľaštičky nakvapkáme jednotlivé kvapky EO a doplníme kokosovým frakcionovaným olejom. Uzavrieme, pomiešame a nanášame na pokožku. Užívame si ako krásne voniame 🙂

Dr. Prabodh Satyal

je hlavný výskumník pre vône.

Robí analýzy esenciálnych olejov (EO). Ako narastá dopyt po EO, tak narastá aj miera falšovania a riedenia EO.

Pred spoločnosťou doTERRA neexistovali žiadne normy v tejto branži.

Čo je falšovanie EO? – ide o proces, pri ktorom sa kvalita a povaha EO riedi, tým že sa pridávajú iné látky. Napríklad pomarančový a grapefruitový EO sú na 90% rovnaké, ale ich ceny sa obrovsky líšia až 100násobne.

Dr. Prabodh Satyal skúma každý deň rôzne EO dostupné na trhu.

Čisté EO sú jedne z najdrahších komodít na trhu. Cena komerčného EO ako je agarové drevo sa cena vyšplhá aj na 50000 dolárov na kg, takže mnohý sa ho snažia falšovať, aby na ňom  zarobili.

Existuje 5 druhov čistých EO. A sú viaceré spôsoby falšovania olejov. Čo teda slúži ako stabilizátor ceny? To kúzlo, že sa riedia oleje.

Levandule je veľa druhov, ale levaduľa lekárska je najvýznamnejšia, ale aj najdrahšia. Preto sa k nej aj veľa krát pridávajú syntetické prídavky.

Dr. Prabodh Satyal analyzoval viac ako 50000 vzoriek EO v rôznych krajinách od rôznych výrobcov ktorý tvrdia, že majú čisté EO, ale vidíte aká je realita. Zakaždým sú riedené, EO levandula, aj ked bola ponúkaná ako čistá eterická levanduľa bola riedená.

Čisté EO sú veľmi drahé a teda ak chcete mať lacnejší, buďte si istý, že to bude riedený EO. Deje sa to z dôvodov profitu.

Mnohým ľuďom voňajú systetické EO, ale buďte si istý, že výrobcovia týchto syntetických EO dobre vedia ako funguje mozog. A syntetickými vdychovanými vônami si ho môžete poškodiť.

Kadidlový olej pravý je veľmi drahý, ale často sa namiesto neho ponúka Bosvelia serata.

To isté škoricové drevo je veľmi drahé, tak namiesto kôry škorice to býva z listu škorice a tam je veľký rozdiel

Mäta prieporná nie je prieporná, ale mäta roľná alebo kučeravá, nie je to pravá mäta z hľadiska svojich kvalít.

Bergamot sa predáva v takom množstve, že presahuje 12násobok množstva stromov, ktoré je množné vyťažiť, takže je veľmi často dômyselne falšovaný, sú pridané syntetické markery a iné prísady. Petrochemicky vyrobené.

95% z nich nespĺňa vysoký štandard, že sú čisté.

Treba byť na pozore aká je to rastlina, o aký destilačný proces ide, aká je krajina pôvodu!!!

Pri EO kúpených cez Amazon čučoriedkový, santalový – zistil, že je to syntetická vôňa. Nemôžeme sa vždy spoliehať na vyhlásenia výrobcu. (aj keď píšu čisté, organické a rastlinného pôvodu) Zákazník je podvedený.

Ako sa robí kontrola kvality pri ,,EO“ kupovaných v supermarkete??? Nemáte žiadnu istotu. Aj pri renomovaných producentoch je iba 80% pravda.

Z Indického trhu boli EO všetky sfalšované, ktoré som analyzoval.

Brezové ani jeden analyzovaný nebol 100%

Tak isto malý farmári sa nedočkajú odmeny, do vtedy kým budú syntetické a riedené EO na trhu.

Falšovanie má závažné následky: TOXICITA!!!

Je málo regulačných vecí od legislatívy. Ale aký závažný môže byť nežiadúci následok falšovaných a syntetických olejov pre zdravie. (môže to spôsobiť postihnutie plodu, zvyšovať systolický krvný tlak…)

Najhoršia forma zavádzania je, že syntetické EO sa používajú po varenia.

To nie je prístup doTERRA, používajú markerovú techniku anylýzy. Treba správne interpretovať výstupy. Využívajú zdokonalené analytické metódy: Bio markery – sú jedinečné charakteristické molekuly. Nie sú prítomné v zriedených olejoch.

Ak sa pridá mäta kučeravá do mäty priepornej, tak sú nízke hodnoty menthofuranu, germacrene, viridoflorolu. Sú prítomné Syntetické markery – nečistoty, vyvolané synetickými molekulami.

Ale doTERRA si povedala, že chcú mať čisté oleje. Je dôležité aby EO bol prírodným produktom.  Nie aby ma iba etiketu.

Jedine informovanosťou, uvedomelosťou dokážu odberatelia siahnuť po tom pravom, správnom, čistom EO.

Frainkincense (Keňa, Somálsko)- keď rozmýšľate nad tým koľko to stojí, tak rozmýšľajte nad procesom a nad celkovým dosahom spoločnosti na spoločnosť. Holistický prístup. Rozvoj národa.

Účinnosť, čistota, dôvera. S dôverou ide aj zmena správania.

Klinické a vedecké prínosy EO, pravidelné testovanie. Prírodné. Vyrábané takým spôsobom, že to prospieva spoločenstvu. Vždy je to o tíme od farmárov, po kvalitu kontroly, používateľov…

 

Mike Robinson

Výroba funguje v Írsku EO asi 6 mesiacov a už ušetrili 2000 ton emisií CO2.

Vyrobili sme 3000 000 000 fľaštičiek olejov a máme plne funkčné laboratórium podobné ako v Utahu. Máme tím kontroly kvality. Chcú sa stať euróskym centrom excelentnosti pre doTERRA.

Všetci máme možnosť rozhodnúť sa.

Najdôležitejší moment je investovať do samých seba.

doTERRA poskytuje sieť bezpečia. Prejsť cez ťažké  časy čo najbezpečnejšie. Vždy sa dá vyťažiť viac, ide o moment sebauvedomenia. Zainvestovať do seba. Viac sa naučiť. doTERRA poskytuje vzdelávanie.

Môžeme pracovať z domu. To je príležitosť v období pandémie. Je na čase robiť to, čo nás baví a napĺňa. Diamantová cesta – byť najlepšou verziou samého seba. Ak niečo chcete dokážete to keď budete sústredení.

Kvalita leží doTERRA na srdci.

 

Jurgen Suckow – riaditeľ pre Aromauouch v doTERRA

Potrebujete 1-2kv EO podľa vlastného výberu a ruku (vlastnú alebo niekoho iného) Rozotrieme do celej dlane a prstami pracujeme na 3 oblastiach dlane a všetky 3 oblasti postupne rozmasírujeme.

Ďalší krok ja aktivačný. Zóny na oblasti od zápästia k prstom. Ideme od palca až po malíček, pomaličky jeden za druhým. Jemným prítlakom. Priebežne sa pýtajte dannej osoby čo cíti. Potom postupne jemne prechádzame od zápästia smerom prstom.

Ľudia niekedy riešia vec, až keď je niečo veľmi zlé.

EO na zvládanie stresu: Frankincense, Copaiba, Balance, Adaptiv. Zachránia vám deň.

Emócie sa menia. Vyberáme aktivity, záľuby, veci na základe emocií.

 1. subjektívna skúsenosť.  Radosť, smútok, Strach, odpor, prekvapenie, hnev. Môžu sa mixovať
 2. fyziologická reakcia na skúsenosť na základe myšlienky. (stisne žalúdok, rozbúcha srdce, podlomia kolená) či ideme bojovať, alebo utečieme. Keď je radosť, sme uvoľnenejší.
 3. behaviorálna reakcia – výraz, reč tela, emocionálna inteligencia, kultúrne podmienené, sociálne okolnosti

Keď máme negatívnu náladu príliš dlho, ovlpyvňuje to spánok, trávenie…

Citrusové oleje sú najsilnejšie pre pozdvihnutie človeka, sú prepojené s pocitmi šťastia aj vo veľmi stresových situáciách. Majú zložku Limonene (Lemon, Grapegruit), myrcene (Grapefruit, Tangerine)

Lemon  – zaujímavosť  navyše, čo ste o ňom nevedeli: Zbaví tras z bicykla. Asi 75 citrónov je potrebných na 5ml oleja. Keď dáte 20kv do fľaštičky s vodou a aplikujte si na vlasy, budete mať prirodzený melír keď vídete na slnko (pozor nie na pokožku, je fotosenzibilný)

Citrus Bliss – kombinácia všetko v 1:  wild orange, lemon, grapefruit, mandarine, bergamot, tangerine, clementine, ´vanila bean) Super olej do difuzéra doma, aj na pracovisku.

 • Je pravý čas na použitie citrusových EO, sú nápomocné pre vás aj pre vaše rodiny.
 • Sú vynikajúce na čistenie povrchov, umývadiel, majú antibakteriálne účinky, super na čistenie zubov, pokožky, podporia imunitu, zdravý metabolizmus, skvelý do varenia, znižuje cholesterol a čistí pečeň a cievy…
 • Cvičenie v lese
 • Super v čakárni u lekára difuzér s bergamotom- nálada pacientov bola lepšia, cítili sa dobre

Vytvorte si osviežujúcu zmes v sprayi

 • 250ml fľaštička s destilovanou vodou
 • 20kv Lemon
 • 20kv Grapefruit
 • 20kv Lime

Do fľašky nakvapkáme EO, dolejeme destilovanou vodou a dáme striekací uzáver. Máme osviežovač vzduchu do kúpeľne, či WC

Olivier Szobonya a tím lekárov

Orálne zdravie – dôležité sú dobré návyky pre zdravie v našich ústach.

 • dôležité pre naše všeobecné blaho, pretože naše ústa obsahujú spústu mikróbov. Asi 700 druhov mikroorganizmov
 • ráno vyčistiť jazyk
 • každé 2 mesiace meniť zubnú kefku
 • používať zubnú pastu On guard
 • do zubnej pasty pridať kvapku EO (clove, lavender, tea tree, frankincense…)
 • čistiť si medzipriestory zubnou niťou
 • ústna voda bez alkoholu (lebo alkohol ničí aj dobré mikróby)
 • pred jedením umyť ruky, aby sme zredukovali vstup mikróbov do dutiny ústnej. (použi onguard spray keď si mimo domu)
 • vyhýbaj sa cukru
 • hydratácia, sliny chránia DÚ (voda s lemon, wild orange…) Nie je tu riziko demineralizácie našich zubov, lebo EO nie sú kyslé
 • vyhýbať sa stresu (nezatínať zuby, neškrípať, lebo sa mení štruktúra zubov)
 • vyhýbať sa alkoholu, káve, fajčeniu (black pepper pomôže od závislostí)
 • chodievajte na preventívnu prehliadku

Zubná pasta – chceme pastu, ktorá neobsahuje toxíny. Zubná pasta musí spĺňať 2 hl. potreby: Musí zabraňovať množeniu baktérií a chrániť sklovinu. Dôležité, aby mala schopnosť jemne a efektívne zuby čistiť. Vždy si vyberte čo je prirodzené.

Nová receptúra pasty Onguard. Kombinuje EO myrha, pepermint, klinček, eukalytus, rozmarín s ďalšími prírodnými prísadami,  ktorá jemne a účinne čistí zuby. Nová receptúra je vylepšená, mätovejšia, ale oleje sú tie isté.  Mäta má 80% karbónu. Obsahuje hydratovanú silicu-dodá belosť a silnejšiu sklovinu. Odporúčané zubármi.

Ak sa chcete viac dozvedieť ktorý zub s ktorým orgánom súvisí, a aké ťažkosti signalizujú, prečítajte si tento článoček.

Neobsahuje Fluorid – je jedovatý, hlavne pri malých deťoch. Na zuboch sa objavia biele škvrny. A čo sa teda stane s kosťami, ktoré nie sú vidieť?

Má RDA skóre 65 –  to znamená, že je veľmi jemná k zubom. Podobná fluoridu, ale naopak ona obnovuje sklovinu, remineralizuje.

Vždy dávajte pozor čo jete, ak je to kyslé, tak vám to tiež bude ničiť sklovinu!

Pomáha dosahovať belšie zuby. Zuby sú živý organizmus prepojené krvným riečiskom. Sklovina je to najtvrdšie čo máme v tele, tvrdšie ako kosti. (Preto ak sa vám  láme sklovina, vaše kosti už musia byť na tom oveľa horšie).

Špeciálne Tipy:

 • Myrhu do kokosového oleja a 20 min mlgať v puse. (veľmi silný antioxidant) Zanechá svieži pocit, homeostáza. Udrží zdravú mikrobiotu v ústach, aby dokázali poraziť patogénne baktérie. Pred mnohými tisícročiami sa zistilo, že myrha osvieži DÚ, pomáha pri problémoch s ďasnami, jazykom, lícach. Je skvelá po chirurgických zákrokoch.
 • Clove – utišuje bolesť zubov. Trigeminálny trojklanný nerv – velká bolesť hlavy, väčinou zdroj bolesti sú zuby. Klinčekový EO bolesť úžasne pomôže eliminovať. Obsahuje 95% eugenolu. Pomôže pri zubnom kaze, aj pri škrípaní zubov (jazykom sa oprieť o horné ďasno tiež pomáha)

Usmievajme sa a ukazujme náš úsmev celému svetu.

Dr. Nicole Stevens

EO sú kľúčový hrdinovia aj v kuchyni 🙂

Máme 70 jedinečných EO. Každý z nás má svojich favoritov.

Spearmint – mäta kučeravá má carvone a limonene, ktorá dáva jemnejšie tóny ako mäta prieporná.  Ukľudňuje. Je výborný olej na dochucovanie nápojov, koláčikov má veľa vedeckých aspektov.

Rosemary – patrí do rodu mäty, má veľmi výraznú arómu.  Hl. zložkou je 1.8 cineole a alfa-pinene (aj v kadidle a borievkach). Má vynikajúci účinok na pamäť a schopnosť sa sústrediť.

Kombinácia Rosemary a Spearmint je vynikajúci mix hlavne pre pečené druhy pokrmov.

Coriander – záznamy o používaní sa našli už roku 1550. Hl. zložkou je linalol alfa-pinene. Má upokojujúci, relaxačný účinok,  má viac linalolu ako levadula. Super je ako dochucovadlo na šaláty, dresingy.

Bergamot – chémia tohto oleja  je jedinečná, má Linalol, Bornyl Acetate, Camphene. Super do čaju, koktailov. Má žiarivú kvetinovú, pozdvihujúcu arómu.

Black Pepper  – obsahuje Beta-caryophyliene, Limonene. Je to ovocie, čiernu farbu získava až usušením. Mierne citrónová, drevitá, korenistá aróma. Osviežuje myseľ, super prísada do polievky, marinády, dresing na šalát.  Tu platí menej je viac, stačí špáradkom 🙂 Jeho benefity sú dokázané už po tisícročia. Môžeme ním ovplyvňovať endokanabioidný systém v našom tele.

Marjoram – Majorán. Pre starovvekých grékov a rimanov bol známy ako symbol šťastia. Má terpinen-4-ol, gamma-terpinene, toto dáva majoránu ostrý podtón. Super prísada do pokrmov, do omáčok, sósov, super masážny olej, upokojuje tkanivá. Pomáha odstraňovať stres.

Cananga – obsahuje Beta-caryophyliene, germacreneD, destiluje sa z obrovských kvetín podpobných ako Ylang Ylang. Ale je osviežujúcejší, kvetinový. Super pre pleť, ktorá bude vyzerať sviežo a zdravo. Skvelý do kozmetiky. Pomáha pri náladovosti a strese.

Vytvorte si fajnovú nátierku s EO doTERRA

 • 1 veľké Avokádo (alebo 2 malé)
 • 2 kv Limetky EO
 • 3 lyžice vegan jogurtu
 • štava z limetky
 • vňať z koriandru

Avokádo rozpolíme a dužinu vyberieme do misky, pridáme štavu z limetky, 2kv Lime esenciálneho oleja doTERRA, vegan jogurt a nakrájanú vňat z koriandra. Zmiešame a podávame k čerstvej zelenine, alebo na kváskovom chlebíku

Podpora doTERRA Healing hands

 • V Libanone v Bejrúte bol veľký výbuch a prostredníctvom Healing Hands sa pomohlo mnohým  ľuďom
 • V jadre biznise doTERRA program Healing hance poskytuje veľké možnosti pomoci a natiahnuť pomocnú ruku.
 • Pomoc deťom , matkám
 • Spoločne meníme svet k lepšiemu. doTERRA hladá etické zdroje výroby.
 • 10 rokov nadácie Healing handce.
 • Nadácia podporila 38 projektov v 15 krajinách. Vo forme darov bolo zozbierané 2,600 000 000
 • čistá voda
 • proti ilegálneho obchodu s ľudmi
 • globálne zdravie
 • zlepšiť život farmárov
 • V Bulharsku sa nachádza destilačný závod. Tiež tam beží projekt pre revitalizáciu divadla. Tiež spolupráca s letnou hudobnou akadémiou, podpora pre mladé muzikálne talenty

 • Albánsko – spolupráca s miestnou nadáciou, podporujú 50 adolescentov v najchudobnejšej časti.

 • koncipujte program a zúčastnite sa. To čo vy vložíte do projetktu, doTERRA vloží rovnakú časť až do výšky 15000 dolárov
 • V marci 2020 darovala doTERRA vo veľkej Británii zdravotníkom EO. Odvtedy bolo darované 338 medicínskym inštitúciám v 13 krajinách a pomáhajú pacientom, detským pacientom a zdravotníckemu personálu. Chcela podporiť kritickú infraštruktúru – úžasnou účinnou liečivou arómou.
 • Dobrodružstvo s doTERRA vo  viac ako 40 krajinácch sveta, ovplyvnili stovky farmárov, dodávateľov, odberateľov…
 • Dávajú luďom prácu, plácu a oveľa viac
 • Niekdy váš vybraný olej nie je k dispozícii. Súvisí to so sezónosťou, dodávateľmi.
 • Tím starostlivosti o dodávateľov je veľmi veľa v teréne. V priamom kontakte s dodávateľmi. Keď zistili kde je úrodná zem pre určitú bylinku, Niekedy chodili od dverí k dverám a pýtali sa či nechcú pre nich farmári pestovať, že oni ich všetko naučia. Farmári boli skeptický (lebo predtým keď pracovali pre iné spoločnosti nedostali zaplatené), ale nakoniec sa podarilo nadviazať dobré vzťahy a farmári sú dobre ohodnotený. Fair trade
 • doTERRA platí svoje sľuby. Platí na čas, platí priamo, môžu sa na to spoľahnúť.
 • Živobytie farmárov od tohto závisí.
 • doTERRA im pomáha vylepšovať zdravotnú starostlivosť.
 • Majú fantastickú nákupnú silu a môžu ovplyvňovať región.
 • Prostredníctvom nadácie Healing hands financujú školy, pitnú vodu, vzdelávanie

Dr. Cesar Rey

Je dôležité vyčistiť si najdôležitejšie orgány našeho tela, hlavne tráviaci systém, ktorý najviac prináša znečistenie. Musíme si uvedomiť, že detoxikácia je dôležitá.

Detoxikácia prirodzenou cestou.

GX assisst – nachádza sa v ňom špeciálna kombinácia EO oregano, citrónová tráva, mäta, tymián. Majú vynikajúce biologické vlastnosti a synergický dopad na naše zdravie, kombinuje sa s mastnou kyselinou kokosového oleja -nastaví rovnováhu v črevách. 3 cps večer s jedlom 10 dní

PB assist  – črevná mikroflóra zohráva dôležitú úlohu pri trávení potravy a vstrebávaní živín. Obsahuje Lactobacilus Acidofilus, Lactobacilus Salivarius, Lactobacilus casei, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium Lactis, Bifidobacterium Longam. Laktobacily žijú v tenkom červe, bifidobaktérie sú v hrubom čreve. Zohrávajú veľmi dôležité úlohu v trávení a v imunite, v obranom systéme tela. Optimalizuje metabolizmus. 1 cps 3x denne 10 dní

Terrazyme – špeciálny enzým, ktorý napomáha distribúcii a absorbcii živín v našom organizme. Enzými sú špecifickou skupinou proteínov, ktoré fungujú ako katalyzátor takmer vo všetkých funkčných bunkových procesoch. Endogénne enzými vyrába pečeň a pankreas. Exogénne enzými dostávame z vonku do  tela. Terrazyme má zloženie, ktoré je úžasné, obsahuje skupinu digestívnych enzýmov: protease, papain, amylase, lipase, lactase, alpha-galactosidase, cellulase, sucrose, anti-gluten, glucoamylase. Pomáhajú distribuovať peptidy, uhľovodíky, tuky, laktózu, proteíny. Napomáhanie týmto procesom sa zlepší absorbcia živín. Užívame 1-3 kapsule denne s jedlom 30 -60 dní. Ak jeme viac surového ovocia, stačí 1cps s každou dávkou potravy.

Zendocrinne – obsahuje EO kôra z mandarínky, rozmarín, geranium, borievka, koriander. Pomáhajú očistiť organizmus a pre dobré fungovanie pečene a obličiek. Borievka je výborným diuretickým doplnkom. Koriander podporuje elimináciu toxínov z nášho tela.

ZenGest cps- mäta, anýz, korianner, fenikel, sladký aníz. Synergický účinok podoruje absorbciu živín a kľúčovým procesom pri zažívaní.

Toto je vynikajúci doplnok pre vyvážené zdravie. Tiež treba dbať na:

 1. dobrá výživa
 2. cvičenie, pohyb
 3. oddych  a stress managment
 4. znížiť toxickosť našeho prostredia
 5. starostlivosť o seba
 6. správne rozhodnutia povedú k lepšiemu zdraviu

DDR prime –  kombinácia EO, je schopný pomôcť sa vysporiadať s voľnými radikálmi (kadidlo, divoký pomaranč, lemongrass, tymián, klinček, niaouli,) Má antioxidačné účinky, chráni bunky v tele a chráni ich pred škodlivými vplyvmi.

Po očiste myslíme ako dostať najlepšie živiny do našeho tela.

Microplex VMz obsahuje 22 esenciálnych minerálov a vitamínov. Nevyhnutné pre podporu rastu zdravých buniek a ich fungovania. Aj minerály magnézium, kalciu, zinok, vitamín D… Podporujú imunitný systém

xEO Mega –  obsahuje omega 3 , 6, 9 + EO kadidlo, divoký pomaranč, tymián, zázvor, cumin, caraway, klinček. Skvelý prínos pre kardiovaskulárny a obehový systém v tele. Kontroluje chronické zápalové procesy v tele.

Alpha CRS – obsahuje koenzym Q10 – aby sa predchádzalo chronickej oxidácii a buniek  v tele. Obsahuje tiež výťažok z čajovníka, granátového jablka, ginko biloga, resveratrol, quercetín… Podporuje srdcovocievny systém.

Novinky a spolupráca v Moldavsku

Moldavsko má ornú pôdu 75% krajiny. Ale teraz zamestnanosť v poľnohospodársvte klesla na 50%, nevedia to ekonomicky zvládnuť, vytvárajú dlhodobé udržateľné postupy poľnohospdárstva. Vybuduje sa tu destilačné zariadenie, kde bude veľmi čistučká voda, zo studne hlbokej 45m.  Lokálnych 12 farmárov vstúpilo na kontrakt na 200HA . Bude sa tu pestovať koriander, fenikel a iné. Pre farmárov to znemená, že možu diverzifikovať svoj príjem a oživiť pôdu.

Skutočná kvalita začína s dodávateľmi. Kvalita a čistota, čisté hodnoty, dosahovanie cieľov. Sila, spoločne sme silnejší.

Konferenciu ukončil Andras Gyenis, Diamantový prezident z Maďarska.

Každé rozhodnutie čo urobíte ovplyvní všetkých okolo vás. Musíte byť mentálne múdrejší. Rozhodnutie má dlhodobý účinok. Nerobte rozhodnutie na základe krátkodobých emócií. Buďte veľmi dobrým študentom. Potrebujete inšpirujúce prostredie, nové poznatky. Vyhodnoťte si koho počúvate. Prehodnoťte svoje vzťahy, lebo zlé vzťahy sú plné utrpenia.

Žiaden vzťah nebude trvať, ak tam nie je rovnováha. Nemajte nereálne očakávania vo vzťahu. V kríze ľudia skutočne odhalia svoj vlastný charakter.

Väčšina ľudí príde do vašeho života na určité obdobie, pomôžu vám a odídu. Nie každý bude vašim nasledovníkom. Rozmýšľajte o sebe ako o vodičovi autobusu. Niekto vystúpi,  niekto nastúpi, ale vy ste vodič, musíte ísť ďalej.

Keď budete iba sedieť a trýzniť sa, to nie je riešenie. Rozumné rozhodnutia sú riešenia. Vy ste architekti, vy ste stavitelia. Musíte sa rozhodnúť že chcete postaviť stavbu z celého srdca, že chcete aby strom ožil a tak sa k tomu postavte.

doTERRA berie do úvahy, že sme ľudia, že robíme chyby, ale máme vždy v nich oporu.

Niekedy s nami život veľmi otrasie, ale sme ako rastlinka ktorá vie preraziť betón.

Každé vaše rozhodnutie sa bude blížiť k realite ak budete dôsledný, budete prekonávať čokoľvek.

Aký je váš cieľ? Ako to bude mať na vás dosah? Na vašu rodinu? Na vašu komunitu?

Sme tým čo jeme, čo dýchame, čo si dávame na telo.

Rozhodujme sa múdro. Nie pre toxíny. Nepoužívajte len to čo vám dobre vonia, treba si pozrieť zloženie a čistotu produktu

Ak nepoznáte tieto produkty, vyberte si jeden a začnite ho používať. Uvidíte a ucítite vlastnú skúsenosť a priaznivé účinky na sebe.

Páčila sa vám doTERRA konferencia 2021 Stronger Together?

Stretnutie doTERRA 2022 bude v Maďarsku v Budapešti, verím že už sa stretneme spolu na živo, aby sme opäť mohli zažiť jedinečnú atmosféru spoločného zdieľania našich vízií a skúseností.

prajem nádherný dník a nech sa nám darí 🙂

Lenka

môžete si prečítať aj články:

Konferencia doTERRA Londýn 2018

Konferencia doTERRA 2020

Podnikanie s doTERRA

Esenciálne oleje potrebné do domácej lekárničky – balíček Rodinný lekár

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>