Slovenský rekord: Tvorivé maľovanie žehličkou

Občianske združenie NAŠA SOBOTA pripravilo podujatie Hurá prázdniny, kde sa uskutočnil zaujímavý Slovenský rekord: Tvorivé maľovanie žehličkou.

RIMAVSKÁ SOBOTA 27. 6. 2015

Presne 178 účastníkov namaľovalo plátno, dlhé 2,4 m prastarou technikou enkaustikou. Pod odborným vedením lektorky enkaustiky Lenky Simanovej (Slniečkovej)

Názov akcie bol preto – Tvorivé maľovanie žehličkou. Vytvorili sme najväčší spoločný enkaustický obraz 🙂

Do rekordu sa zapojili nielen, deti, ale aj viacerí dospeláci. Nechýbali folkloristky, ktoré využili prestávku počas vystúpenia a priložili ruku k dielu. Na záver akcie organizátori predviedli dielo zhotovené žehličkou na pódiu.

Tento úžasný maxi obraz sa vydražil na fantastických 1550 eur a tieto peniažky poputovali ťažko chorým dvojičkám Adamkovi a Dávidkovi.
hura-prazdniny-57

Obraz ostal v Rimavskej Sobote a môžete ho uzrieť vo vstupnej hale novorenovovanej predajne IMAR kde vás priamo očarí, pretože môžete na ňom pozorovať 100 odtlačených detských rúčok. Svojou energiou, hravosťou a farebnosťou priestor krásne doladil a cítiť z obrazu obrovskú silu. Všetkým nielen autorom, ale aj organizátorom sa za to dostalo odmeny – veľký potlesk. K tomuto zaujímavému rekordu sme získali aj certifikát.

Viac o rekorde sa došítate na stránke Slovenské rekordy: http://www.slovenskerekordy.sk/index.php/rekordy-roka-2015/157-rimavska-sobota-tvorive-malovanie-zehlickou  https://www.flickr.com/photos/lenkaslnieckova/albums/72157664419370816   _DSC5615

Vitajte a podte so mnou tvoritopatrne nanes vosk na žehličku

obraz sa krasne rozrastamalovali aj suboristky

hura-prazdniny-53Slovenský rekord

WAU!!! Dražba dopadla úžasne. Cena obrazu sa vyšplhala na 1550 eur .-)prezentačý obrázok

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>

Pridaj komentár