Február Ohnivý Tiger – Pľúca

V tomto článku si povieme o februári čo všetko naštartuje. Pozrieme sa na energiu roku Zeleného Draka a na energiu mesiaca Február Ohnivý Tiger kedy sú dominantné pľúca. 

Pľúca sú dominantné od 4.2 do 5.3

Február podľa čínskej medicíny začína 4.2.2024 kedy začína čínsky Solárny Nový rok. (Lunárny rok sa mení podľa mesiaca, teraz bol 10.2.2024).

2024 Rok Drevený Drak

A teda sa nachádzame v novom čínskom roku Dreveného Draka 🐉, ktorý prichádza raz za 60 rokov a jeho energia prináša obnovu a transformáciu.

Otvára príležitosti a podporuje vykročenie na cestu seba-prieskumu a osobného rozvoja, iniciuje počiatky nového.

Rok 2024 nie je len ďalším „bežným“ rokom, ponúka možnosť vytvoriť novú lepšiu verziu seba samého. Vo všetkých aspektoch života. Dračia sila pomáha prelomiť putá všednosti a obyčajnosti, postúpiť na ďalšiu úroveň. Ale zadarmo to nebude. Je to o využití potenciálu, ktorý každý máme, ale znamená to zdvihnúť zadok z gauča, investovať dostatok energie, času aj nadšenia na dosiahnutie svojich snov.

Symbolizuje ho zrod, expanzia a rast. Farbou elementu Dreva je zelená, preto sa stretnete aj s názvom Zelený Drak.

2024 nie je len o NOVOM ROKU, je to o NOVOM JA v každom z vás. Vydajme sa všetci spoločne na ďalšie dobrodružstvo na krídlach Dreveného Draka tak, aby ste si rok 2024 pamätali ako prelomový rok uvoľnenia vašej osobnej sily z pút.

Šťastný Čínský Nový Rok 2024 Vektorové Ilustrace Překlad Rok Draka ...

Takže tento dátum začínajú 4 Nové udalosti:

  • 4.2.2024 prichádza JAR energia Vetra (Yue Jin) ktorá sa v roku 2024 prelína v teplom (Shao Yang) a môžeme očakávať teplú Jar.
  • 4.2.2024 začína Nový 20 ročný cyklus 9. perióda OHŇA (Yin Oheň)
  • 4.2.2024 začína Nový 10 ročný cyklus NK Drevený Drak (Yang Drevo)
  • 4.2.2024 začína Nový Rok na úrovni solárneho kalendára čínskej Astrológie Drevený Drak.

Neviete čo to znamená? Tak si na to posvietime, lebo nás to bude ovplyvňovať nasledujúcich 20 rokov či chceme alebo nie. Vôľou to nevieme ovplyvniť, lebo tie energie sa opakujú v cykloch. Stačí si pozrieť čo sa dialo pred 60 rokmi alebo 120 rokmi dozadu. A lepšie byť pripravený na najhoršie a očakávať najlepšie ako nebyť pripravený, lebo to vie človeka zmlieť.

Perióda 9.

Tento rok je prvým rokom periódy 9 v ktorej pocítime silu transformačnej energie OHŇA a zároveň pocítime dravú energiu Dreveného draka.

Perioda 9. nesie v sebe extrémne zmeny. Mení sa cyklus na úrovni 20 ročnej periódy. Ale dokonca po 40 rokoch sa bude meniť energia v zmysle elementu ZEM. (Yang Zem). Prichádza perióda 9. OHEŇ (Yin Oheň – veľmi mäkká, ale zároveň veľmi tvrdá energia.

Zobraziť zdrojový obrázok

Čas – pocit z reality ak sa vám zdalo, že do teraz bolo všetko rýchlo, tak sa to bude iba zrýchľovať. Póly sa začnú vzďaľovať. Pôjde to veľmi rýchlo, veľká transformácia, zmena. Oheň vie upiecť pokrm a premeniť ho. Ale vie aj popáliť. Množstvo pracovných pozícií zanikne.

Ak sa tak stane, neopúšťajte sa. Hľadajte niečo čo ste vždy chceli robiť a čo vás bude napĺňať tak, že sa do toho budete tešiť a robiť pretože chcete, nie je musíte. Skúste začať podnikať. Podnikaniu sa má v priebehu nasledujúcich 20 rokov dobre dariť.

Treba túto energiu pochopiť a byť oveľa šťastnejší.

Ak bojujete proti tomu a nevyužijete to, nebude v súlade s vyšším cyklom a nebude sa vám až tak dobre dariť. Ako keď pochopíte princíp ako ísť v prúde ,,flow“ a byť pri tom šťastní.

Za tých nasledujúcich 20 rokov sa udeje veľmi veľa vecí. Je však na nás ako sa zachováme k rôznym situáciám a až na aký cieľ sa chceme dostať. Tak si povedzme úprimne kam by sme sa chceli dostať za ďalší 1, 10, 20 rokov? Lebo teraz je na to čas. Si zhodnotiť či sme šťastný v svojom živote a či ideme správnym smerom. Dvojitá sila Draka a Sila Ohňa nás v tom vedia veľmi dobre podporiť. Tak to treba využiť a je dobré poznať na čo sa pripraviť.

Môže to byť pre nás nepriateľ, ale aj priateľ. Však je iba na našej reakcii ako sa budú veci ďalej odvíjať. Mikro je to isté ako Makrokozmos. Na úrovni vnútra sa môžeme pozrieť na to čo bude von.

Študujme svoje vnútro a svoju podstatu a keď to spoznáme budeme vedieť aj pohyby planét. Energia Ohňa je veľmi spirituálna. A platí to aj naopak. Cez vonkajší svet spoznávame svoje vnútro.

Perióda 9. Oheň predstavuje jemné, ženské, umelecké, radostné, spontánne, otvorené, transformačné…

Ženy budú mať oveľa väčšiu MOC ako mali do teraz. Svet zjemnie. Prinesie veľa lásky, pochopenia… Prinesie veľkých technologický rozmach, sprituálny rast. Pozor na uletenie mimo reality! Nenechajme sa chytiť do ilúzií ,,iba pozlátko“ ale nemá to substanciu.

Yogi Tea Energie ženy 17x1,8g BIO | Ošatka.cz

Pozor na exces, na emocionálne, psychologické, psychiatrické problémy,  na vyhorenie! Majme radi samých seba. Cvičme. Hýbme sa, Jedzme zdravé pokrmy a Majme dobré myšlienky, Dodržujme pitný režim, Relaxujme…

Need to relax? Here are nine easy ways to help ease your stress | CTCA

Hľadajme vlastnú podstatu. Čo chceme v tomto svete? Sme tu len na obmedzený čas. Tak sa dobre rozhodnime na ktorú loď a na ktorý smer chceme nastúpiť. Lebo posolstvom tohto roku bude choď za vodou, hľadaj vodu, všetko čo je s vodou bude podpora. VODA harmonizuje OHEŇ aby nesálal priveľmi a aby nespálil všetko vôkol. Voda rýchlo pomôže hasiť požiar.

Kuknite na moje vytvorené KRASO mušle – Brošne z Mora jedinečné šperky, ktoré posilnia obličky a životnú silu, každý kúsok iba 1. Original na svete 🙂

Perióda 9. je energia srdca (HT) na úrovni fyzického tela. A preto na úrovni stravy a dýchania bude veľmi dôležité čo robíme. Dbajte na pravidelnú a  celoročnú prevenciu a posilnenie srdca najbližších 20 rokov.

20 ročný cyklus Perióda 9. je posledným 20 ročným cyklom, ktorý ukončí 180 ročný cyklus 2044. (Vraví sa že vtedy Oheň zaplaví Voda a príde veľké vytriezvenie). Treba ísť ďalej cez srdce a bude dobre.

Práca s emóciami bude extrémne dôležitá. Je dôležitý vždy ten čin.

10 ročný cyklus Drevený Drak

10 ročný cyklus Drevený Drak  – na nebeskej úrovni  Veľký pohyb (NK) začína nový cyklus. Yang Drevo je ako klíček, ktorý preráža svojou Mocnou silou zo Zimy na Jar. Počiatok extrémnej sily a zmeny.

Drak je aktívny, disponuje dostatkom zdrojov a silnou Yang energiou. Dáva silu zbaviť sa nepotrebného, ​​tvoriť nové a ísť vlastnou cestou. Element Dreva jeho silu ešte násobí a podporuje začiatok nových projektov, nového spôsobu žitia a naštartovania zmien.

Painted dragon sun - Java Art

 

Február 2024 Ohnivý Tiger – pľúca (LU).

Bengal by Opposition on Newgrounds

Paradox že Yang Oheň má tendenciu do tela vnášať chlad do obličiek (Ki). Aj keď je to Oheň, je to veľmi chladná energia. Ako keď si dáte čili, najprv vám je strašne horúce, ale otvoria sa vám póry tela, spustí sa potenie a telo sa ochladí. Cez potenie sa stráca Yang energia ( a to hlavne naša Yang Wei Qi – ochranná energia- naša imunita). Teda aj jete veľmi často šťipľavé, pikantné, ostré v nadmiere, prichádzate o imunitu a je na čase to prehodnotiť.

Stále je von ešte chladno. Treba si chrániť nohy, kríže, uši, krk. Je dobré ísť na Moxu. (môžete sa u mňa objednať info@lenkaslnieckova.sk)

Mesiac Február je mesiac pľúc a preto sú na mieste dýchacie cvičenia. Ideálne je 10 min. robiť na 4 doby nádych a na 6 dôb výdych. Venovať tomu dôsledne každý deň sa veľmi vyplatí. Lebo pľúca sú energetickou matkou obličiek – životná sila a vitalita sa výrazne zvýši.

artificial lungs will help in asthma treatment - कृत्रिम फेफड़ों से ...

Ráno môžete vypiť teplú vodu s jablčným octom (1/2 lyž do 2 dlc vody). Pridávať do pokrmov, do čajov fenikel, anýz, škoricu, perníkové korenie…

Chrániť si obličky, maternicu, pohlavné orgány, močový mechúr pred prechladnutím. Budú výrazne oslabované vo Februári. Pite podporné urologické čaje.

A pomaly sa pripravujte na Očistu. Bylinky už začali rásť. Našla som už malú žihľavu, aj liesky už majú jahňady… Príroda sa prebúdza, tak aj telo je dobré prebudiť k životu. Zbaviť sa starého a privítať s láskou niečo nové.

Očista je výborná pomocou byliniek a úpravy stravy. Odporúčam ísť na to rozumne a rozvážne. 2 týždne pripravovať telo bylinkovými čajmi/nálevmi aby sa podporila filtrácia obličiek. Vynechať kávu, čokoládu, zelený, čierny a biely čaj. Aspoň na mesiac vynechajte všetky živočíšne výrobky a sladkosti. A dodajte telu vyvážený pomer živín obilnín, strukovín a zeleniny s kúskom zdravých tukov a semiačok. Ideálny pokrm je Kičri, ktorý sa dá obmieňať na millión spôsobov a husté zeleninové vývary.

Ak si chcete očistu uľahčiť, tak doTERRA s ktorou spolupracujem viac ako 7 rokov dala bylinky do kapsúl a máte to jednoduché a prehľadné v užívaní. (pre viac info o očiste mi píšte správu).

PROGRAM 30-DŇOVEJ OČISTY - dōTERRA - ESENCIÁLNE SO SRDCOM

Keďže Jar je sezóna kedy je dominantná pečeň (LR) a žlčník (GB), treba najviac podporiť tieto orgány. Však energetickou matkou pečene (LR) sú obličky (Ki). Aby bola vitálna pečeň, musíme podporiť aj obličky.

Il biologico non è solo un'etichetta - inNaturale

Požívatiny na Doplnenie obličiek (Ki) ako zdroja prenatálnej energie :
V podstate všetky veci čiernej farby a jemne slanej chuti: čierny sezam, morské riasy  – hlavne arame, nori, wakame, hajiky, kombu (riasy každý deň zaradiť do stravy – kúsok riasy pridať do kaší, polievky a pod.), čierne fazule, aj všetky strukoviny hlavne tmavé fazule lebo majú tvar obličiek, fazuľka adzuki, semená z pŕhľavy, vlašské orechy, gaštany, slivky, hrozno, morské plody, miso pasta, včelí peľ, pšeničné klíčky, huby ako reishi, coriolus, chren, spirulina, koloidné striebro, zlato, rôzne typy kvalitných za studena lisovaných olejov – olivový, ľanový..
pšeno, polenta, quinoa, ovos, pšenica, , pór, petržlen, zeler – koreň, zemiaky, žerucha,  badyán, klinčeky, aníz, fenikel, rasca.

Žerucha: nenáročná bylinka, ktorú vypestujete aj bez zeminy

Uvoľnenie pečeňovej (LR) energie :
Kel, brokolica, karfiol, fenykel, bazalka, reďkovka, bazalka, bobkový list, rukola, rozmarýn, kôpor, mäta, medovka, harmanček, majoránka, mandarínková kôra, kurkuma, petržlenová vňať, pažítka, šafrán, závor – čerstvý, žerucha, jablko, granátové jablko, melón, papája, olivový olej, olej z nepraženého čierneho sezamu, píniové jadierka, malé množstvo medu – môže byť spolu s jablčným octom, ryžový alebo datľlový syrup, ryža natural – dlhozrnná aj guľatozrnná,  reďkovka – všetky druhy,
celozrnné obilniny (varenie z celých zŕn – hlavne jačmeň, pohanka, žito), koreň púpavy aj list, čakanka – aj koreň. Super je púpavová alebo čakanková ,,káva“ (nájdete v obchodoch so zdravou výživou). Výborné sú všetky klíčky a výhonky denne v malom množstve. Môžeme už aj na surovo na kváskový chlebík, alebo hodiť do polievky pri dovarení.

Americans spend $900,000 a month on avocado toast

Pečeni a žlčníku najviac škodí vietor (FENG). Môže byť vnútorný: stres, hnev, rozkolísané emócie… Vonkajší vietor: veterné počasie, smoothie, mixované polievky a mixované pokrmy… Tomu sa vyhýbame!!! a chránime si krk šatkou alebo šálom. Lebo vietor je pôvodca viac ako 100 ochorení. Tiky, tras, Parkinsom, Alzheimer, preskakujúce bolesti z miesta na miesto, svrbenie… To všetko je vietor v tele.

Môžete sa chrániť 100 % hodvábnou šatkou. Pozrite aké krásne maľujem. Dokonca vám viem namaľovať presne podľa vášho dátumu narodenia a posilniť tak vaše orgány v tele silou farieb.

Požívatiny na utíšenie Fengu (vetra) pečene (LR) :
ryža všetky druhy, pšeno, naklíčený jačmeň, zeler koreň, zeler stopkatý, žito, lotosový koreň, cibuľa, pór, petržlen, paštrnák, batáty, slivky, chenpi – mandarinková kôra (v BIO kvalite), gaštany, Hliva, Judášové ucho, Hericium, bobkový list, oregano, rozmarín, muškátový orech, ligurček, sladké drievko, kvety ruže, kvety jazmínu, kvet pivónie, kotvičník, chryzantéma jedlá, myší chvostík.

Myší chvostík má liečivé účinky a pastierska kapsička tiež

Tento mesiac a aj celú sezónu JAR si viac pridávame tieto požívatiny do pokrmov na posilnenie a vitalitu tela a emócií.

Ešte pridávam linky na kurzy a knihy. Môžete si objednať teraz aj s mojou plnou podporou:

 

prajem krásny február v zdraví 🙂

Lenka

 

 

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>