August – dominuje kovová opica a močový mechúr

V mesiac August – dominuje kovová opica a močový mechúr.

Mocovy Mechyr

8.8 už začala energeticky JESEŇ. A to znamená pridá sa KOV.

Tento rok 2023 podľa elementov chýba Kov v celom roku. Príde iba teraz v sezóne. (Príde na Nebeskom kmeni, aj Zemskej vetve).

Kov znamená schopnosť analyticky myslieť. Ale pozor neriešme to čo by sme nemali, aby sme sa nezamotali.

Dôležité bude ZJEDNODUCHŚIŤ veci – na úrovni životného štýlu, stravy.

Jednoduchosť. Ľahkosť. Hravosť. Opica miluje hranie sa.

Srdce bude tento mesiac atakované. Preto si urobte radosť., rozvíjajte radosť, aby srdce nebolo pod veľkým tlakom. Inak môžu prísť depresie, úzkosti frustrácie, hra na vinníka a obeť.

Emočná harmonizácia je kľúčová. Pracovať na svojom vnútornom svete. Najprv vždy vyriešiť seba a potom ostatných 🙂

Môžu byť aj problémy s pľúcami, s hruďou, s dýchaním, kardiovaskulárnym systémom. Treba sa veľa hýbať.

Obrázkové výsledky pre: kov

KOV – znamená štruktúru, obmedzenia, ale aj vojna, polícia, agresia, selekcia.

Z orgánov sem patrí Hrubé črevo a pľúca.

Aby sme si to zhrnuli čo práve teraz prebieha:

rok 2023 je rok Vodného zajaca – rok hrubého čreva.

meciac august je mesiac Kovovej opice – močový mechúr.

energetická sezóna Jeseň ktorá nastúpila 8.8. má vplyv na hrubé črevo a pľúca.

Tak na tieto orgány budeme musieť najviac dbať: na hrubé črevo a pľúca a močový mechúr. Verím že po tomto zhrnutí to chápete.

 

Bude sa dariť:

Obrázkové výsledky pre: darí sa

Tento mesiac sa vám bude dariť v dodržiavaní pravidiel ktoré si sami určíte. Dajte si nový návyk. zaraďte pravidelné cvičenie. Pravidelne jedzte, alebo niečo čo vás posunie v zdraví a vitalite. Kov vás v tom podporí. Dodá rámec, budete si vedieť nastaviť správne hranice.

Budujte majetok a investície. Investujte do skutočnej hĺbky vecí. Uviďte skutočnú hodnotu. Budete mať obrovský profit v budúcnosti. Oplatí sa investovať do umeleckých diel, tie vždy budú mať stúpajúcu tendenciu na hodnote. Obrazy ktoré mám k dispozícii na predaj, si môžete pozrieť TU. 

A kumulujme poklad v nás. Do seba sa vždy oplatí investovať. Napríklad štúdium. Keď chcete študovať viac o Výžive podľa 5 elementov sa dozviete TU.

 

Tento mesiac Kov útočí na Drevo. Východ útočí na Západ. Hrubé črevo a Pľúca útočia na Žlčník a Pečeň.

 

Ako podporiť zdravie tento mesiac august mesiac Kovovej opice a močového mechúra

dôležité je zaradiť pravidelný pohyb (beh, plávanie, cvičenie), leebo úroveň hrude bude pod veľkým tlakom. Na nebeskej úrovni srdce, na zemskej úrovni pľúca.  A na mesiaci močový mechúr.

Pomôžu tiež striedavé studené a teplé sprchy na pružnosť ciev. Dýchacie cvičenia na podporu pľúc a vitality organizmu. Zapojte bránicu a brušné dýchanie.

Obrázkové výsledky pre: Exploración Física

Treba už myslieť aj na očistu organizmu, už teraz je ju nutné objednať. Ja objednávam od doTERRA, aby vám do septembra prišla a mohli ste jednoducho začať. (napíšte mi správu, môžem vám objednať).

Kov nemá rád sucho – tak sa vyhýbajme krekrom, suchým čipsom, tyčinkám, pizze… Treba vyživiť fluidá. Parená, dusená zelenina je super. Šťavnaté pokrmy, polievky. čo najviac.

Už začíname organizmus viac zahrievať. Surovú zeleninu konzumujeme iba keď je vonku horúce počasie, inak zeleninu aspoň oblanšírujeme, naparíme, či krátko podusíme.

Dbáme na teplé raňajky. Môžeme jemne pridávať zahrievajúce korenie (perníkové korenie, karadmon, štipku zázvoru…)

Dobré je aj energeticky teplejšie ovocie: broskyne, marhule, čerešne, hrušky.

Treba sa učiť šetriť energiu a naberať nové sily. Naučiť sa relaxovať. Dopriať si čas, oddych, načerpanie energie. Nabiť si baterky.

Obrázkové výsledky pre: relax

Ak bude problém s močovým mechúrom pridávať si : brusnice do pokrmov. čaj/nálev: brusnicová vňať, vrbovka, zlatobyľ, praslička roľná, vres, brezové listy…

Brusnicová omáčka na mäso: recept s fotografiou, klasický, ako v Ikei ...

Tento mesiac zaraďte do svojich pokrmov aj tieto požívatiny na vyživenie organizmu:

Požívatiny na podporu obličiek a močového mechúra: všetko čo je čierne a mierne slané. Čierny sezam, morské riasy, čierne fazule, ale aj všetky druhy fazulí lebo majú tvar obličiek, adzuki fazuľki, pšeno, polenta, quinoua, ovos, pór, petržlen, zeler koreň, zemiaky, žerucha, slivky, hrozno, vlašské orechy, gaštany, badyán, klinčeky, fenikel, anýz… Super sú 3 hod varené vývary.

Obrázkové výsledky pre: vývary fazule

 

Viac o obličkách, močovom mechúri a súvislostiach v tele kam všade majú dosah a s čím súvisia sa dozviete TU.

Požívatiny na podporu pľúc a hrubého čreva: všetko čo je biele a štipľavé, pikantné, ostré.  Ryža všetky druhy bielej, natural ryža, kukurica, pohánka, amarant, slzovka, kapusta biela, čínska kapusta, jarná cibuľka, cibuľa, cesnak, pór, petržlen, kaleráb, reďkovky biela okrúhlica, Daikon dlhá biela reďkovka, ale aj všetky reďkovky čierna, červená, kvaka, karfiol, kel, ružičkový kel, chren, žerucha, zázvor, fazuľa biela, jablká, hrušky, arašidy, píniové orechy, kešu, para, tekvicové s. slnečnicové s., ľanové s., konopné s., biely mak, chia, kokos, šampiňony malé, judášovo ucho, cordyceps, pečiarka, hliva, huby, šalvia, majoránka, estragon, bazalka, dobromyseľ -oregano, saturejka, mäta, tymián, bobkový list, horčica, horčičné semiačka, nepasterizovaný med, stévia…

Oggi vi cucino così!: Taglioline con farina di ceci-La pasta e ceci con ...

 

Autor: Lenka Slniečková

Prepájam zdravie a umenie pre vašu vitalitu, harmóniu a potešenie. Viac ako 20 rokov študujem zdravie.

Som expertka na varenie v kruhu 5 elementov Tradičnej Čínskej medicíny pre harmóniu tela i duše. Krok po krôčku vás navediem ako sa zbaviť zdravotných problémov a chorôb pomocou jednoduchého, chutného a výživného varenia.
Som lektorkou enkaustiky - maľba horúcim voskom, venujem sa psychológii farieb a vytváram pre vás krásne obrazy na mieru spríjemňujúce prostredie. Som vášnivá umelkyňa, pomôžem vám zhmotniť vaše túžby a sny.
Pomáham vám nájsť Slnko na vašej ceste k vedomému zdraviu a originálne vyladenému prostrediu.
Môj príbeh si prečítate tu >>